روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: سیاسی منبع: خبرآنلاین
امتیاز: 5 5

خبر "بررسی سیاست‌های اردوغان در عراق به روایت لوفیگارو" در تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ از منبع خبرآنلاین با موضوع politics-سیاسی منتشر گردید.خبر باعنوان "بررسی سیاست‌های اردوغان در عراق به روایت لوفیگارو" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

بررسی سیاست‌های اردوغان در عراق به روایت لوفیگارو

مهر نوشت:یک رسانه فرانسوی امروز شنبه در گزارشی به طرح های رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در سال ۲۰۲۱ اشاره کرد و از این سال به مثابه «سال توسعه منطقه ای» اردوغان یاد کرد.

یک رسانه فرانسوی در تحلیلی به طرحهایی که رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه برای همسایه جنوب شرقی خود یعنی عراق در سر دارد، پرداخته است.روزنامه فرانسوی لوفیگارو امروز شنبه در گزارشی به طرح های رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در سال ۲۰۲۱ اشاره کرد و از این سال به مثابه سال توسعه منطقه ای اردوغان یاد کرد.این رسانه فرانسوی آورده است: رجب طیب اردوغان به طرح های توسعه طلبانه خود ادامه خواهد داد و سال ۲۰۲۱ به مثابه سال توسعه اقلیمی برای رئیس جمهوری خواهد بود که دخالتهای نظامی کشورش در سال ۲۰۲۰ در سوریه، لیبی و قفقاز وی را به وجد آورده است و به دنبال گشودن جبهه جدیدی در خاورمیانه است.لوفیگارو در ادامه می نویسد: اردوغان به عراق چشم دارد و مانعی هم در برابر خود نمی بیند. ترکیه به حملات عادی به مناطق کردنشین در شمال عراق اکتفا نخواهد کرد. در سال گذشته میلادی حملات نظامی ترکیه به شدت افزایش یافت.این رسانه فرانسوی هشدار داد: احتمال اینکه ترکیه عملیات بزرگی در ماههای آینده انجام دهد و اراضی عراق را اشغال کند و پایگاههای نظامی دائمی به بهانه پاکسازی منطقه مرزی میان ترکیه و عراق از «پ ک ک» بزند، می رود.سالی آکنده از مشکلات داخلی برای رئیس جمهور ترکیهاز سوی دیگر روزنامه لوموند فرانسه هم در گزارشی به بررسی اختلافات میان پاریس و آنکارا درباره سوریه، لیبی، مدیترانه شرقی و قره باغ پرداخته و احتمال عادی سازی روابط فرانسه و ترکیه را بعید دانسته است.این رسانه آورده است: با توجه به ادامه اقدامات تحریک آمیز اردوغان علیه اتحادیه اروپا و هدایت حملات علیه امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه، بعید است که تحرک خاصی در زمینه روابط پاریس و آنکارا رخ دهد.لوموند نوشت: اردوغان به طور جدی از اعمال تحریم از سوی بروکسل در مارس آینده هراس دارد. از سویی سال ۲۰۲۱ سالی آکنده از مخاطرات داخلی برای اردوغان خواهد بود. رکود اقتصادی و بحران معیشتی ترکها و سوء مدیریت بحران کرونا به از دست رفتن پایگاه مردمی رئیس جمهور ترکیه به شکل بی سابقه ای منجر شده است و از سویی انزوای سیاسی وی در سطح بین المللی هم تشدید شده است.

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه politics-سیاسی، نشر خبر " بررسی سیاست‌های اردوغان در عراق به روایت لوفیگارو از منبع خبرآنلاین. "

 

اخبار گوناگون

× ×