روی خط خبر

  • سیاسی
  • خبرآنلاین
  • چابهار نقطه ثقل تجارت در منطقه / دانش‌بنیان‌ها راه‌حل توسعه اقتصادی سیستان و بلوچستان
 درخواست حذف مطلب

موضوع: سیاسی منبع: خبرآنلاین
امتیاز: 5 5

خبر "چابهار نقطه ثقل تجارت در منطقه / دانش‌بنیان‌ها راه‌حل توسعه اقتصادی سیستان و بلوچستان" در تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ از منبع خبرآنلاین با موضوع politics-سیاسی منتشر گردید.خبر باعنوان "چابهار نقطه ثقل تجارت در منطقه / دانش‌بنیان‌ها راه‌حل توسعه اقتصادی سیستان و بلوچستان" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

چابهار نقطه ثقل تجارت در منطقه / دانش‌بنیان‌ها راه‌حل توسعه اقتصادی سیستان و بلوچستان

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل منطقه آزاد چابهار گفت: ظرفیت های تجاری موجود در چابهار تنها محدود به منطقه ای خاص نیست و می تواند موجب توسعه اقتصاد ملی شود.

به گزارش خبرآنلاین از چابهار عبدالرحیم کردی، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل منطقه آزاد چابهار در برنامه چشم انداز شبکه ایران کالا گفت: ظرفیت های اقتصادی چابهار تنها محدود به سیستان و بلوچستان یا شهرهای جنوب شرق کشور نیست بلکه این بندر با ارتباطات بین المللی آن مورد ارزیابی قرار می گیرد. چابهار نقطه اتصاد و پیوند کریدورهای اقتصادی شمال به جنوب و شرق به غرب کشور است.وی افزود: کشورهای همسایه ایران به دلیل امکان ارتباط بندر چابهار با آب های بین المللی توجه ویژگی به ظرفیت های این منطقه دارند. خوشبختانه در سال های اخیر توجه خوبی به توسعه زیرساخت های این بندر بین المللی شده است. حجم سرمایه گذاری در این بندر در دو سال گذشته در مقایسه با یک دهه پیش از آن، هم به لحاظ مبلغ و هم از منظر تعداد سرمایه گذاران رشد قابل توجهی کرده است.مهدی قربانی، سرپرست شرکت عمران شهر جدید رامشار گفت: اکنون فعالیت های عمرانی برای ساخت و راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی سیستان در حال انجام است. پیش بینی می شود این منطقه ویژه اقتصادی تا سال آینده افتتاح و آماده بهره برداری شود. این منطقه به دلیل نزدیکی به بندر بین المللی چابهار اهمیت ویژه ای برای بازرگانان دارد.وی افزود: باتوجه به اینکه مردم سیستان سال ها است از خشکسالی رنج می برند و صدمه های زیادی به کشاورزان وارد شده است راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی می تواند عامل رونق اقتصاد مردم منطقه سیستان باشد.معین الدین سعیدی، نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی گفت: چابهار خط مقدم جبهه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی کشور است. برای توسعه اقتصاد ملی باید زیرساخت های تجارت بین المللی در منطقه چابهار توسعه یابد. در سواحل مکران ظرفیت هایی وجود دارد که می تواند وضعیت اقتصادی محور شرق کشور را تغییر دهد.وی افزود: ظرفیت های گردشگردی منطقه چابهار و سواحل مکران به حدی است که اندک توجهی به این مناطق می تواند مشکل اشتغال بخش عظیمی از جوانان سیستان و بلوچستان را حل کند. شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها در توسعه اقتصادی سیستان و بلوچستان نقش بسیار مهمی دارند.غلامرضا زمانیان، عضو هیئت علمی دانشگاه سیستان و بلوچستان گفت: استان سیستان و بلوچستان به عنوان پهناورترین استان کشور و به دلیل وجود بندر بین المللی چابهار می تواند پیشران توسعه اقتصادی برای کل کشور باشد. اگر نتایج سرمایه گذاری هایی انجام شده در سیستان و بلوچستان به زودی محقق شود قطعاً این استان الگوی پیشرفت اقتصادی خواهد شد.وی افزود: اکنون در جهان قدرت اقتصادی به منزله قدرت سیاسی و حتی نظامی است. ظرفیت های تجاری در سیستان و بلوچستان بسیار وسیع است. این استان راه ارتباطی مناسبی با بلوکه تجاری شرق آسیا و به خصوص کشور چین است.48

برچسب ها:

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه politics-سیاسی، نشر خبر " چابهار نقطه ثقل تجارت در منطقه / دانش‌بنیان‌ها راه‌حل توسعه اقتصادی سیستان و بلوچستان از منبع خبرآنلاین. "

 

اخبار گوناگون

× ×