روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: سیاسی منبع: خبرآنلاین
امتیاز: 5 5

خبر "جایگزین مرکل انتخاب شد - خبرآنلاین" در تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ از منبع خبرآنلاین با موضوع politics-سیاسی منتشر گردید.خبر باعنوان "جایگزین مرکل انتخاب شد - خبرآنلاین" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

جایگزین مرکل انتخاب شد - خبرآنلاین

ایرنا نوشت:هیئت های نمایندگی حزب دموکرات مسیحی آلمان در کنگره حزبی امروز خود به «آرمین لاشت» نخست وزیر ایالت نوردراین وستفالن برای هدایت حزب در انتخابات پارلمانی امسال رای دادند تا جایگزین «آنگلا مرکل» شود.

«آرمین لاشت» نخست وزیر ایالت نوردراین-وستفالن آلمان جانشین «آنه گرت کرامپ-کارنباوئر» به عنوان رهبر جدید حزب دموکرات مسیحی (CDU) شد.نشریه هاندلزبلات آلمان امروز (شنبه) در این رابطه نوشت: سیاستمدار ۵۹ ساله آلمانی روز شنبه در همایش دیجیتال حزب حاکم در دور دوم انتخابات حزبی مقابل «فریدریش مرتس» رهبر گروه پارلمانی این حزب پیروز شد. این تصمیم هنوز باید به طور رسمی با رای گیری پستی تأیید شود.در انتخابات دیجیتال لاشت با کسب ۵۲۱ رای نسبت به مرتس (با ۴۶۶ رای) پیش افتاد. این در حالی بود که در دور نخست وی با ۳۸۰ رای آراء کمتری نسبت به مرتس (با ۳۸۵ رای) کسب کرده بود. «نوربرت روتگن» سومین نامزد ریاست حزب نیز در این نشست تنها موفق به کسب ۲۴۴ رای شد.لاشت که حقوق خوانده است در طول فعالیت حزبی خود ابتدا به عنوان روزنامه نگار کار می کرد. وی در سال ۱۹۹۴ به پارلمان آلمان راه یافت و در سال ۱۹۹۹ به عضویت پارلمان اروپا درآمد. در سال ۲۰۰۵ وی عضوی از دولت ایالتی نوردراین-وستفالن شد به و عنوان وزیر کابینه به خاطر دیدگاه های لیبرالیستی و روابط خوب با جامعه مهاجران شهرت یافت تا جایی که به او لقب «آرمین ترک» را دادند. در سال ۲۰۱۲ وی رئیس حزب در ایالت شد و در سال ۲۰۱۷ به نخست وزیری این ایالت انتخاب شد.در کنگره حزبی دموکرات مسیحی ها که به دلیل همه گیری کرونا با تاخیر و به شکل آنلاین برگزار شد، ۱۰۰۱ نماینده حق رأی داشتند. آنها در مورد جانشین رهبر قبلی حزب آنه گرت کرامپ-کارنباوئر تصمیم گرفتند. رهبر جدید باید کارزار انتخابات سراسری در اواخر تابستان را که به انتخاب صدراعظم جدید این کشور منجر می شود، هدایت کند.زمستان سال گذشته و در پی بحران ایجاد شده در ایالت تورینگن، آنه گرت کرامپ-کارن باوئر رهبر وقت حزب دموکرات مسیحی آلمان (حزب آنگلا مرکل) اعلام کرد که از مقام خود کناره گیری می کند. وی همچنین از انصراف از نامزدی احتمالی برای صدراعظمی آلمان خبر داد و گفت تا برگزاری انتخابات درون حزبی، برنامه ریزی و هدایت حزب را برای آینده ادامه خواهد داد.311311

برچسب ها:

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه politics-سیاسی، نشر خبر " جایگزین مرکل انتخاب شد - خبرآنلاین از منبع خبرآنلاین. "

 

اخبار گوناگون

× ×