روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: سیاسی منبع: خبرآنلاین
امتیاز: 5 5

خبر "اثر خوشنویسی ممتاز محمدرضا شجریان/ عکس" در تاریخ ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ از منبع خبرآنلاین با موضوع politics-سیاسی منتشر گردید.خبر باعنوان "اثر خوشنویسی ممتاز محمدرضا شجریان/ عکس" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

اثر خوشنویسی ممتاز محمدرضا شجریان/ عکس

نمونه ای از خوشنویسی محمدرضا شجریان به خط ثلث، به تازگی منتشر شده است. این خط در ایران بیشتر برای تزئین کتاب ها و کتیبه ها به کار گرفته می شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، محمدرضا شجریان اگرچه استاد آواز ایرانی بود، ولی در خوشنویسی هم، مدرک ممتاز را داشت. او پس از مهاجرت به تهران در سال ۱۳۴۶، برای آموختن خوشنویسی وارد انجمن خوشنویسان شد و آموزش خط شکسته را نزد ابراهیم بوذری آغاز کرد. یک سال پس از آن شجریان برای آموزش خط نستعلیق به کلاس حسن و حسین میرخانی راه یافت و توانست در سال ۱۳۴۹، درجه ممتاز را در خوشنویسی به دست آورد.در تصویر زیر، نمونه ای از خط ثلث محمدرضا شجریان را می بینید که در سال ۱۳۴۹ نگاشته شده و در سال ۱۳۵۹ به عنوان اثر ممتاز به چاپ رسیده است.۵۷۵۷

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه politics-سیاسی، نشر خبر " اثر خوشنویسی ممتاز محمدرضا شجریان/ عکس از منبع خبرآنلاین. "

اخبار گوناگون

× ×