روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: اخبار روز دنیا منبع: خبرآنلاین
امتیاز: 5 5

خبر "فرانسه از آغاز مذاکرات درباره قره باغ خبر داد" در تاریخ ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ از منبع خبرآنلاین با موضوع world news-اخبار روز دنیا منتشر گردید.خبر باعنوان "فرانسه از آغاز مذاکرات درباره قره باغ خبر داد" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

فرانسه از آغاز مذاکرات درباره قره باغ خبر داد

ایرنا نوشت:وزیر امور خارجه فرانسه گفت: کشورش به همراه آمریکا و روسیه به عنوان سران گروه مینسک فردا پنجشنبه و دوشنبه آینده مذاکراتی را برای برقراری آتش بس در قره باغ آغاز خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، «ژان ایو لودریان» وزیر امور خارجه فرانسه روز چهارشنبه در پارلمان این کشور افزود: پنجشنبه این هفته در ژنو و دوشنبه آینده در مسکو نشست هایی برای متقاعد کردن طرف های درگیر منطقه قره باغ با هدف برقراری آتش بس برگزار خواهد شد.لودریان که در کمیته امور خارجه پارلمان کشورش سخن می گفت، تاکید کرد: آمریکا، روسیه و فرانسه به عنوان سران گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا این مذاکرات را برگزار می کنند تا گفت وگویی بدون پیش شرط میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان شکل گیرد.بامداد ششم مهرماه جاری درگیری میان نظامیان ارمنستان و جمهوری آذربایجان در مرزهای مشترک دو کشور از سر گرفته شد.پس از درگیری های نظامی چند روزه ماه جولای (اواسط تیر) بین نیروهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان که منجر به تلفات جانی از هر دو طرف شد، جنگ لفظی و برخی تحرکات دیپلماتیک به تنش در منطقه قفقاز دامن زد و بروز برخورد نظامی میان این دو کشور نیز قابل پیش بینی بود. در سال ۱۹۹۴ میلادی، به دنبال درگیری های چهارساله نظامی دو کشور، برخی دولت های اروپایی و منطقه برای پایان دادن منازعات ارضی میان باکو و ایروان وارد عمل شدند و سرانجام با میانجیگری گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا، آتش بس میان طرفین مناقشه برقرار شد، اما تلاش های بین المللی برای حل مسالمت آمیز این مناقشه تا به امروز نتیجه ای نداشته است.311311

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه world news-اخبار روز دنیا، نشر خبر " فرانسه از آغاز مذاکرات درباره قره باغ خبر داد از منبع خبرآنلاین. "

اخبار گوناگون

× ×