روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: اخبار روز دنیا منبع: خبرآنلاین
امتیاز: 5 5

خبر "ارمنستان: از هر طرح آتش‌بسی استقبال می‌کنیم" در تاریخ ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ از منبع خبرآنلاین با موضوع world news-اخبار روز دنیا منتشر گردید.خبر باعنوان "ارمنستان: از هر طرح آتش‌بسی استقبال می‌کنیم" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

ارمنستان: از هر طرح آتش‌بسی استقبال می‌کنیم

فارس نوشت: «آرمن سارگسیان»، رئیس جمهور ارمنستان گفته از هر گونه طرحی که منجر به اجرای آتش بس در منطقه «قره باغ کوهستانی» شود استقبال می کند.

سارگسیان در مصاحبه با خبرگزاری تاس در این خصوص گفت: «ما از هر ایده ای که منجر به آتش بس شود استقبال می کنیم، از جمله سفر اعضای شورای پارلمان کشورهای عضو گروه مینسک به استپاناکرت. اما این طرح باید توسط اعضای مشترک [این گروه] پیشنهاد شود.»رئیس جمهور ارمنستان همچنین تأکید کرد که اعضای مشترک گروه مینسک تأثیر بسیاری بر روند مذاکرات به منظور آتش بس خواهند داشت.وی افزود روسیه اولین کشور در لیست این گروه است، زیرا روابط خوبی را با طرف های درگیر در منطقه قره باغ کوهستانی دارد.گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا به منظور میانجی گری میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان برای حل و فصل مناقشات بر سر منطقه قره باغ کوهستانی در سال ۱۹۹۲ تشکیل شد. روسیه، فرانسه، آمریکا رؤسای مشترک این گروه هستند.تاکنون تلاش ها برای حل مناقشه قره باغ در قالب این گروه بی نتیجه بوده است.جمهوری های آذربایجان و ارمنستان، دو جمهوری استقلال یافته از اتحاد جماهیر شوروی از سال ۱۹۹۲ به دنبال تصرف این منطقه مورد مناقشه و اعلام خودمختاری این منطقه وارد درگیری نظامی شدند.دور جدید درگیری های نظامی در منطقه قره باغ از ۱۰ روز پیش (پنجم مهر) میان ارتش جمهوری آذربایجان و ارتش ارمنستان آغاز شده و از دو روز گذشته نیز حملات به داخل شهرها کشیده شده است.311311

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه world news-اخبار روز دنیا، نشر خبر " ارمنستان: از هر طرح آتش‌بسی استقبال می‌کنیم از منبع خبرآنلاین. "

اخبار گوناگون

× ×