روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: سیاسی منبع: خبرآنلاین
امتیاز: 5 5

خبر "چگونگی ساخت «ناگفته‌های عاشورا» به روایت کارگردان این مجموعه" در تاریخ ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ از منبع خبرآنلاین با موضوع politics-سیاسی منتشر گردید.خبر باعنوان "چگونگی ساخت «ناگفته‌های عاشورا» به روایت کارگردان این مجموعه" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

چگونگی ساخت «ناگفته‌های عاشورا» به روایت کارگردان این مجموعه

کارگردان برنامه تلویزیونی «ناگفته های عاشورا» تاکید کرد اگر تاریخ واقعی این رویداد، به دور از غرض ورزی های امروزی و نگاه های سیاست زده روایت شود، برای همه جذاب خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، «ناگفته های عاشورا»، برنامه ای است که سعی دارد نگاهی دیگر به عاشورا داشته باشد و روایت گر ناگفته های این اتفاق باشد. مهدی زنگنه، نویسنده و کارگردان برنامه «ناگفته های عاشورا» که در کارنامه خود، کارگردانی آثاری همچون «میراث مرثیه»، «چهره در قاب» و «عتبات کلمات» را دارد، در گفت وگویی کوتاه به چگونگی ساخت مجموعه مستند «ناگفته های عاشورا» پرداخت.او در پاسخ به این سوال که داستان ها و قصه هایی که در این برنامه روایت می شود، چقدر به واقعیت کربلا نزدیک است، گفت: «تیمی تحقیقاتی داشتیم، ۲ تا ۳ ماه تحقیق و از منابع دست اول مانند تاریخ طبری استفاده کردیم و قصه ها عین واقعیت است.»زنگنه در باره معیارهای انتخاب کارشناسان برنامه و نحوه روایت داستان ها گفت: «کارشناسان هم یا تاریخ دان یا پژوهشگر یا شاعرانی هستند که منابع تاریخی را مطالعه کرده اند و تاریخ را به شکل قصه بیان می کنند تا برای تمام سنین جذاب باشد. بخشی که کارشناسان صحبت می کنند، برگرفته از روایات تاریخی است. بخشی که راوی صحبت می کند و بخش های بازسازی واقعه کربلا هم به روایت قصه کمک می کنند. در بخش های بازسازی سعی کردیم با نگاهی سورئال به شخصیت ها و ماجراهای کربلا بپردازیم.»این کارگردان ادامه داد: «اگر ساخت برنامه درباره تاریخ عاشورا و تمام وقایع دیگر صدر اسلام به دور از غرض ورزی های امروزی و نگاه های سیاست زده باشد، برای همه افراد جذاب است.»مجموعه مستند داستانی «ناگفته های عاشورا»، چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه هر هفته، پس از گفت وگوی ویژه خبری، ساعت ۲۳:۳۰ از شبکه ۲ پخش می شود.۵۷۵۷

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه politics-سیاسی، نشر خبر " چگونگی ساخت «ناگفته‌های عاشورا» به روایت کارگردان این مجموعه از منبع خبرآنلاین. "

اخبار گوناگون

× ×