روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: سیاسی منبع: خبرآنلاین
امتیاز: 5 5

خبر "آمریکا علی‌رغم هشدار چین با فورش سلاح به تایوان موافقت کرد" در تاریخ ۱۳۹۸/۰۱/۲۷ از منبع خبرآنلاین با موضوع politics-سیاسی منتشر گردید.خبر باعنوان "آمریکا علی‌رغم هشدار چین با فورش سلاح به تایوان موافقت کرد" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

آمریکا علی‌رغم هشدار چین با فورش سلاح به تایوان موافقت کرد

فارس نوشت: علیرغم هشدارهای شدید چین، وزارت دفاع آمریکا از موافقت وزارت خارجه این کشور با فروش تجهیزات نظامی و پشتیبانی به تایوان خبر داد.

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد که وزارت خارجه این کشور با فروش ۵۰۰ میلیون دلار تسلیحات به تایوان موافقت کرد.بنابر گزارش خبرگزاری رویترز، وزارت خارجه آمریکا با امکان فروش برنامه آموزش خلبانان، ارتقا و حمایت لجستیک برای جنگنده های اف-۱۶ که هم اکنون در پایگاه هوایی لوک در آریزونا قرار دارد به ارزش ۵۰۰ میلیون دلار به تایوان موافقت کرد.آژانس هماهنگی امنیت دفاع پنتاگون در بیانیه ای اعلام کرد که موارد پیشنهادی برای فروش، توازن نظامی منطقه را تغییر نمی دهد. یگانی از شرکت L۳ Technologies هم در میان پیمانکاران اولیه هستند.فروش این تسلیحات و امکانات به تایوان با توجه به اختلافات ارضی میان این کشور و چین، می تواند به تنش میان دو قدرت بزرگ اقتصادی در جهان یعنی آمریکا و چین منتهی شود.تایوان باید جزئیات این معامله را نهایی کند.310311

برچسب ها:

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه politics-سیاسی، نشر خبر " آمریکا علی‌رغم هشدار چین با فورش سلاح به تایوان موافقت کرد از منبع خبرآنلاین. "

اخبار گوناگون