روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: سیاسی منبع: خبرآنلاین
امتیاز: 5 5

خبر "ارتباط شوره سر و بیماری روده/ چای سبز بخورید تا آلزایمر نگیرید" در تاریخ ۱۳۹۷/۱۲/۲۴ از منبع خبرآنلاین با موضوع politics-سیاسی منتشر گردید.خبر باعنوان "ارتباط شوره سر و بیماری روده/ چای سبز بخورید تا آلزایمر نگیرید" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

ارتباط شوره سر و بیماری روده/ چای سبز بخورید تا آلزایمر نگیرید

مهر نوشت: حوزه سلامت در هفته رو به پایان، در جهان، شاهد اخبار و رویدادهای متعدد و مختلفی بود که به مرور گزیده ای از مهم ترین آنها می پردازیم.

مهم ترین اخبار منتشرشده در حوزه بهداشت، درمان و تغذیه در سطح جهان به شرح زیر بوده اند:رژیم غذایی پرچرب در سالمندی منجر به دیابت و نارسایی قلبی می شودطبق یافته های مطالعاتی، سالمندانی که رژیم غذایی چرب سرشار از اسیدهای چرب امگا ۶ دارند، در معرض ریسک بالا ابتلاء به مشکلاتی نظیر دیابت و نارسایی قلبی قرار دارند.شوره سر موجب تشدید بیماری روده می شودتحقیق جدید نشان می دهد قارچ مرتبط با شوره سر ممکن است اختلالات روده ای نظیر بیماری التهاب روده را در بیماران تشدید نماید.زعفران دارو گیاهی امیدبخش برای درمان «اختلال بیش فعالی»محققان در مطالعات خود دریافتند زعفران می تواند برای درمان کودکان مبتلا به اختلال بیش فعالی سودمند باشد.مغزیجات آجیلی به حفظ سلامت قلب افراد دیابتی کمک می کندبه گفته محققان، مصرف روزانه یک مشت مغزیجات آجیلی، بخصوص مغزیجات درختی، ریسک بیماری قلبی-عروقی را در بین بیماران مبتلا به دیابت نوع۲ کاهش می دهد.ترکیبات موجود در چای سبز و برنج به مقابله با آلزایمر کمک می کندمحققان دریافتند رژیم غذایی حاوی ترکیبات موجود در چای سبز و برنج توانست علائم بیماری آلزایمر را در موش های مبتلا به این بیماری از بین ببرد. ۴۷۴۷

برچسب ها:

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه politics-سیاسی، نشر خبر " ارتباط شوره سر و بیماری روده/ چای سبز بخورید تا آلزایمر نگیرید از منبع خبرآنلاین. "

اخبار گوناگون