روی خط خبر

  • سیاسی
  • خبرآنلاین
  • نماینده تهران:همین مفسدان اقتصادی امروز،چندسال پیش برای دور زدن تحریمها تشویق می شدند
 درخواست حذف مطلب

موضوع: سیاسی منبع: خبرآنلاین
امتیاز: 5 5

خبر "نماینده تهران:همین مفسدان اقتصادی امروز،چندسال پیش برای دور زدن تحریمها تشویق می شدند" در تاریخ ۱۳۹۷/۱۲/۲۴ از منبع خبرآنلاین با موضوع politics-سیاسی منتشر گردید.خبر باعنوان "نماینده تهران:همین مفسدان اقتصادی امروز،چندسال پیش برای دور زدن تحریمها تشویق می شدند" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

نماینده تهران:همین مفسدان اقتصادی امروز،چندسال پیش برای دور زدن تحریمها تشویق می شدند

ایسنا نوشت:نماینده مردم تهران در مجلس تاکید کرد ب پیوستن به FATF و CFT جلوی ایجاد رانت و اختلاس گران اقتصادی را خواهد گرفت .

عبدالرضا هاشم زایی در پاسخ به این سوال که پیوستن به FATF چقدر می تواند جلوی اختلاس را بگیرد بیان کرد: از زمانی که ما از طرف سازمان ملل تحریم شدیم و چندین قطعنامه به علت خوب عمل نکردن دولت های سابق علیه ما صادر شد مجبور به دور زدن تحریم ها شدیم، در آن موقع افرادی که امروز مفسد اقتصادی شده اند را برای دور زدن تحریم ها تشویق می کردیم.وی در ادامه اظهار کرد: مادامی که ما مجبور به دور زدن قوانین به این شکل باشیم سوء استفاده و اختلاس نیز وجود خواهد داشت. امروز ما رسماً اعلام می کنیم که تحریم های یکجانبه آمریکا را دور خواهیم زد. این کار نیز توسط عده ای باید انجام شود؛ این افراد باید خیلی خویشتن دار باشند که در برابر رانتی که برای آنها ایجاد می شود بایستند، اما حقیقت این است که مادامی که رانت وجود داشته باشد و ما مجبور به دور زدن قوانین باشیم پرونده های قضائی مرتبط با فساد مالی و اقتصادی نیز وجود خواهند داشت.نماینده مردم تهران در مجلس خاطر نشان کرد: بنده یکی از موافقان برجام بودم و معتقد بودم برجام باید توسعه می یافت و ما در مسائل خود را با غربی ها حل می کردیم تا تحریم دیگر وجود نداشته باشد و نیازمند ایجاد رانت برای دور زدن تحریم ها نباشیم. از نظر بنده اگر ما به FATF و CFT نیز نپیوندیم از آنجا که تنها چند کشور در دنیا به این کنوانسیون نپیوسته اند بهانه ای برای شکل گیری اجماع بین المللی علیه ما خواهد شد.هاشم زایی افزود: از سوی دیگر با پشت کردن به این کنوانسیون های بین المللی افرادی رانت خوار و سودجو قطعاً پدیدار خواهند شد و ما شاهد پرونده های کلان مفاسد اقتصادی خواهیم بود منافع ملی ایجاب می کند که ما به این کنوانسیون ها بپیوندیم.وی در ادامه بیان کرد: بنده در یکی از خطبه های نماز جمعه شنیدیم که امام جمعه می گفت برجام باعث شده قیمت گوشت به صد هزار تومان برسد من می خواهم از ایشان و مخالفین برجام و مخالفین پیوستن به FATF و CFT بپرسم که آیا ما حتی قبل از پیوستن به برجام وضعیتی اقتصادی مناسبی داشتیم؟ آیا برجام تصمیم نظام برای خارج شدن از تحریم ها نبود؟ برای بنده توجیهی ندارد که چرا بعضی افراد در مجلس و بیرون از مجلس با پیوستن به FATF و CFT مخالف هستند.وی در پایان گفت: اگر استدلال این است که قدرت های بزرگ این کنوانسیون را شکل دادند در خصوص سازمان ملل نیز این گونه است و ما باید از آن خارج شویم. شاید هم ما نمی دانیم که مزایای نپذیرفتن این کنوانسیون ها چیست. پیشنهاد می کنم کلاسی بگذارند و به ما نیز آموزش دهند.1717

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه politics-سیاسی، نشر خبر " نماینده تهران:همین مفسدان اقتصادی امروز،چندسال پیش برای دور زدن تحریمها تشویق می شدند از منبع خبرآنلاین. "

اخبار گوناگون