روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: سیاسی منبع: خبرآنلاین
امتیاز: 5 5

خبر "هشدار درباره مصرف گوشت قربانی و احتمال بروز تب کریمه کنگو" در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ از منبع خبرآنلاین با موضوع politics-سیاسی منتشر گردید.خبر باعنوان "هشدار درباره مصرف گوشت قربانی و احتمال بروز تب کریمه کنگو" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

هشدار درباره مصرف گوشت قربانی و احتمال بروز تب کریمه کنگو

ایسنا نوشت: مدیرکل دامپزشکی البرز گفت: گوشت قربانی قبل از مصرف باید ۲۴ ساعت در یخچال نگهداری شود تا انتقال عوامل بیماری زا به حداقل برسد.

غلامرضا توکلی ضمن تبریک عید سعید قربان اظهار کرد: از ساعت هفت صبح الی ۱۲ ظهر امروز چهارشنبه ۳۰ تیرماه ۱۰ اکیپ ثابت و ۱۶ اکیپ سیار شامل ۲۰ دکتر دامپزشک و ۲۹ بازرس بهداشتی گوشت در کشتارگاه های دام استان حضور یافته و بر ذبح بهداشتی دام نظارت داشتند.وی توضیح داد: علاوه بر ناظرین و بازرسان این اداره کل، ۱۰ ناظر شرعی هم در محل کشتارگاه ها حضور یافته و بر ذبح شرعی دام نظارت های لازم را به عمل آوردند.این مسئول تاکید کرد: گوشت قربانی قبل از مصرف باید ۲۴ ساعت در یخچال نگهداری شود تا انتقال عوامل بیماری زا به حداقل برسد. توکلی تصریح کرد: بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو که یک بیماری مشترک بین انسان و دام است و علائمی در دام بیمار ندارد ولی در انسان خطر مرگ به دنبال دارد را می توان با رعایت نکات بهداشتی از جمله استفاده از دستکش در تماس با گوشت قربانی و نگهداری گوشت حداقل ۲۴ ساعت و آلایش دام به مدت حداقل ۴۸ ساعت قبل از مصرف در دمای یخچال کنترل کرد.وی از شهروندان درخواست کرد از خرید دام زنده از مراکز غیر مجاز و از ذبح دام در معابر و اماکن عمومی خودداری کنند و جهت کشتار دام صرفا به کشتارگاه های استان و با رعایت پروتکل های بهداشتی در خصوص بیماری کرونا مراجعه نمایند.مدیر کل دامپزشکی استان البرز از مردم خواست تا در صورت مشاهد هرگونه موارد غیر بهداشتی و تخلف با شماره ۱۵۱۲ تماس بگیرند تا در اسرع وقت پیگیری لازم صورت پذیرد.۲۳۵۲۳۱

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه politics-سیاسی، نشر خبر " هشدار درباره مصرف گوشت قربانی و احتمال بروز تب کریمه کنگو از منبع خبرآنلاین. "

 

اخبار گوناگون

× ×