روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: سیاسی منبع: خبرآنلاین
امتیاز: 5 5

خبر "طالبان روز عید قربان را «وضعیت دفاعی» اعلام کرد" در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ از منبع خبرآنلاین با موضوع politics-سیاسی منتشر گردید.خبر باعنوان "طالبان روز عید قربان را «وضعیت دفاعی» اعلام کرد" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

طالبان روز عید قربان را «وضعیت دفاعی» اعلام کرد

ایسنا نوشت: گروه شبه نظامی طالبان امروز (چهارشنبه) اعلام کرد، در تعطیلات عید قربان تنها برای دفاع از خود می جنگند، اما از بیان اینکه اقدامش یک آتش بس رسمی است، خودداری کرد.

تعطیلات عید قربان از دوشنبه آغاز شده و تا روز جمعه ادامه خواهد داشت. در اعیاد قبلی، طالبان توقف درگیری با دولت را اعلام می کرد. اما این گروه به سوءاستفاده از آتش بس ها برای تقویت مواضع خود و تامین مجدد نیروهایش به منظور حمله به نیروهای امنیتی افغان به محض پایان یافتن آتش بس متهم شده اند.اعلام موضع طالبان یک روز پس از آن صورت می گیرد که اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان در سخنانی گفت طالبان ثابت کرد "هیچ اراده و نیتی برای صلح ندارد."دقایقی پیش از سخنرانی او، دست کم سه راکت به نزدیکی کاخ ریاست جمهوری افغانستان که غنی به همراه دیگر مقامات در حال ادای نماز عید در فضای باز آن بودند، اصابت کرد. داعش مسوولیت این حمله را پذیرفت.310 310

برچسب ها:

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه politics-سیاسی، نشر خبر " طالبان روز عید قربان را «وضعیت دفاعی» اعلام کرد از منبع خبرآنلاین. "

 

اخبار گوناگون

× ×