روی خط خبر

  • اجتماعی
  • ایسنا
  • بازنشسته‌ها فعلا با صندوق ذحیره فرهنگیان تسویه نکنند/آخرین وضعیت تسویه دیون دولت به صندوق
 درخواست حذف مطلب

موضوع: اجتماعی منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "بازنشسته‌ها فعلا با صندوق ذحیره فرهنگیان تسویه نکنند/آخرین وضعیت تسویه دیون دولت به صندوق" در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ از منبع ایسنا با موضوع social-اجتماعی منتشر گردید.خبر باعنوان "بازنشسته‌ها فعلا با صندوق ذحیره فرهنگیان تسویه نکنند/آخرین وضعیت تسویه دیون دولت به صندوق" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

بازنشسته‌ها فعلا با صندوق ذحیره فرهنگیان تسویه نکنند/آخرین وضعیت تسویه دیون دولت به صندوق

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به اینکه همواره تاکید می کنم معلم ها عضو صندوق شوند زیرا برنامه هایی داریم که شامل حال اعضا خواهد شد، گفت: فرهنگیانی که عضو هستند نیز باید پرداختی شان را به سقف پنج درصد نزدیک کنند. بازنشسته ها فعلا تسویه نکنند تا بتوانیم سود سال های آتی را به آنها بدهیم؛ اگر هم رفتند امید است در طرح ارزش افزوده جبران کنیم.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به اینکه همواره تاکید می کنم معلم ها عضو صندوق شوند زیرا برنامه هایی داریم که شامل حال اعضا خواهد شد، گفت: فرهنگیانی که عضو هستند نیز باید پرداختی شان را به سقف پنج درصد نزدیک کنند. بازنشسته ها فعلا تسویه نکنند تا بتوانیم سود سال های آتی را به آنها بدهیم؛ اگر هم رفتند امید است در طرح ارزش افزوده جبران کنیم. مهدی نیکدل در گفت وگو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت مطالبات صندوق ذخیره فرهنگیان از دولت گفت: دولت بیش از ۲۰۰۰ میلیارد تومان به صندوق ذخیره بدهکار است که خوشبختانه نمایندگان مجلس شورای اسلامی با پیشنهاد کمیسیون آموزش و تحقیقات مبنی بر پرداخت بدهی های دولت از محل تهاتر به صندوق ذخیره فرهنگیان موافقت کردند. این مصوبه به معنای آن است که دولت در سال ۱۴۰۰ همه بدهی های خود را به این صندوق پرداخت می کند.وی افزود: سال گذشته نیز حدود ۳۶۰ میلیارد تومان از این بدهی در قالب تسویه دیون بانکی ما تسویه شد. ۱۲۰ میلیارد تومان دیون بانکی به بانک گردشگری داریم که به دنبال آن هستیم این بدهی را با پول گاز تهاتر کنیم.مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به اینکه همواره تاکید می کنم معلم ها عضو صندوق شوند زیرا برنامه هایی داریم که شامل حال اعضا خواهد شد، گفت: فرهنگیانی که عضو هستند نیز باید پرداختی شان را به سقف پنج درصد نزدیک کنند. بازنشسته ها فعلا تسویه نکنند تا بتوانیم سود سال های آتی را به آنها بدهیم؛ اگر هم رفتند امید است در طرح ارزش افزوده جبران کنیم. چون اعضا در زمان بازنشستگی می توانند به عضویت خود ادامه دهند و از سود فعالیت ها بهره مند شوند و فقط سهم دولت به آنها تعلق نمی گیرد.دستیابی به سود ۵۰۰۰ میلیارد تومانی ۲ سال زودتر از برنامه پیش بینی شدهنیکدل با بیان اینکه در این چند سال درخواست کرده ایم معلمان حق عضویت شان را تا پنج درصد بالا ببرند و از صندوق خارج نشوند زیرا سودهایی را پیش بینی می کنیم که حیف است از این سود محروم شوند، افزود: اعلام کرده بودم سالی هزار میلیارد تومان به سود صندوق اضافه می کنم، عده ای انتقاد می کردند که دستیابی به این رقم ممکن نیست در حالی که اکنون از این تعهد عبور کرده ایم و تنها سال گذشته هزار میلیارد تومان سود به دارایی های صندوق افزوده شد. طبق پیش بینی ها باید سال ۱۴۰۲ به ۵۰۰۰ میلیارد تومان سود می رسیدیم اما در سال آینده از این مرز عبور می کنیم و در سال ۱۴۰۰ یعنی دو سال زودتر، وعده ای که داده بودیم محقق می شود.انتهای پیام

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه social-اجتماعی، نشر خبر " بازنشسته‌ها فعلا با صندوق ذحیره فرهنگیان تسویه نکنند/آخرین وضعیت تسویه دیون دولت به صندوق از منبع ایسنا. "

 

اخبار گوناگون

× ×