روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: استان ها منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "بی‌تفاوتی به جامعه در مرام هنرمند متعهد و انقلابی نیست" در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ از منبع ایسنا با موضوع Provinces-استان ها منتشر گردید.خبر باعنوان "بی‌تفاوتی به جامعه در مرام هنرمند متعهد و انقلابی نیست" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

بی‌تفاوتی به جامعه در مرام هنرمند متعهد و انقلابی نیست

رئیس حوزه هنری استان اردبیل گفت: بی تفاوتی و فاصله گرفتن از مردم در مرام هنرمند متعهد و انقلابی نیست و ذات این هنر همراهی با مردم است.

ایسنا/اردبیل رئیس حوزه هنری استان اردبیل گفت: بی تفاوتی و فاصله گرفتن از مردم در مرام هنرمند متعهد و انقلابی نیست و ذات این هنر همراهی با مردم است. امیر رجبی روز پنج شنبه 19 فروردین در مراسم گرامیداشت روز هنر انقلاب اسلامی در اردبیل اظهار کرد: برخلاف قرائت ناصحیحی که از هنر برای التذاذ مادی وجود دارد در هنر متعهد و انقلابی به عنوان عطیه الهی بیشترین تمرکز بر احیای ارزش ها و اصول معنوی است تا آثار و نتایج چنین هنر اصیل در مسیر تعالی جامعه باشد.وی با گرامیداشت یاد و نام شهید اهل قلم سیدمرتضی آوینی خاطرنشان کرد: شهید آوینی با هدف تقویت روحیه مقاومت مردم در جبهه های حق علیه باطل دوربین و قلم به دست گرفت تا راوی صادق هشت سال جنگ تحمیلی باشد و در این مسیر با احساس مسئولیت حرکتی ماندگار انجام داد.رئیس حوزه هنری استان اردبیل گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی از 19 تا 25 فروردین را یادآور شد و بیان کرد: در حوزه هنری استان اردبیل به عنوان قرارگاه هنرمندان انقلاب اسلامی حوزه تربیتی و آموزش هنرمندان مورد توجه و تمرکز است تا هنرمندانی مومن، متعهد و متخصص تربیت شود.رجبی گفت: از سال 80 فعالیت های حوزه هنری در استان اردبیل به ویژه در بخش آموزش در رشته های مختلف شروع شده که نمونه ای از آن را در تولید آثار فاخر سینمایی، نمایشی، موسیقی، هنرهای تجسمی و ... می بینیم.وی به ظرفیت بالای هنرمندان استان و شهرت و نام و آوازه آنها نظیر مرحوم امیرحسین فردی و رسول ملاقلیپور اشاره کرد و افزود: در رشته نویسندگی و هنرهای تجسمی نیز استان اردبیل هنرمندان فاخری را در سطح ملی معرفی کرده است.رئیس حوزه هنری استان اردبیل بیان کرد: در شرایط کرونا ما تولید و عرضه آثار متعددی را از طریق شبکه های اجتماعی شاهد هستیم اما کرونا به تولید و عرضه آثار نمایشی ضربه زده که نمونه آن را در اکران فیلم بلند رضا جمالی شاهد بودیم که در یک شرایط نامناسب کرونایی اکران شد و استقبال چندانی را شاهد نبودیم.انتهای پیام

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه Provinces-استان ها، نشر خبر " بی‌تفاوتی به جامعه در مرام هنرمند متعهد و انقلابی نیست از منبع ایسنا. "

 

اخبار گوناگون

× ×