روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: عکس و چندرسانه ای منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "تخریب بزرگترین خانه تاریخی مشهد" در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ از منبع ایسنا با موضوع multimedia-عکس و چندرسانه ای منتشر گردید.خبر باعنوان "تخریب بزرگترین خانه تاریخی مشهد" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

تخریب بزرگترین خانه تاریخی مشهد

سید محمد آل رسول۱۹ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۵:۲۵اثر تاریخی خانه کوزه کنانی در سال ۱۲۴۷ شمسی مطابق با سال ۱۲۸۸ قمری در دوره قاجار با کاربری مسکونی احداث شده و در سال های جنگ جهانی به عنوان کنسول گری آمریکا مورد استفاده قرار گرفته است. این بنای ارزشمند فارغ از ارزش های فرهنگی و معماری که متعلق به دوره ای خاص از سیر تحول معماری شهر مشهد بوده، دارای ویژگی های سیاسی و اجتماعی قابل توجه است و نقش مهمی در حفظ هویت و ماندگاری حافظه تاریخی شهر ایفا می کند. با وجود اینکه در سال های اخیر این اطمینان داده شده بود که هیچ نگرانی بابت تخریب خانه «کوزه کنانی» وجود ندارد و مرمت و بازسازی این بنا نیز تنها با هماهنگی انجام خواهد گرفت، اما متاسفانه روز گذشته بخشی از بنای این خانه تخریب شده است. کوزه کنانی که عنوان بزرگترین خانه تاریخی مشهد را یدک می کشد و یادگار دوره قاجار است با اینکه قرار بود این بنای تاریخی با توافق میراث و مالکان احیا و بازسازی شود، طی دلایلی نامعلوم تخریب شده و این بنا یکی از ۲ ساختمان خود را از دست داده است. البته طی اخباری که تاکنون منتشر شده مالکان ادعا می کنند این اتفاق با توافق میراث رخ داده است.

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه multimedia-عکس و چندرسانه ای، نشر خبر " تخریب بزرگترین خانه تاریخی مشهد از منبع ایسنا. "

 

اخبار گوناگون

× ×