روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: استان ها منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "مصرع آخر جشنواره شعر گمنامی سروده شد" در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ از منبع ایسنا با موضوع Provinces-استان ها منتشر گردید.خبر باعنوان "مصرع آخر جشنواره شعر گمنامی سروده شد" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

مصرع آخر جشنواره شعر گمنامی سروده شد

طی آئینی در جوار آرامگاه حضرت حافظ و با حضور وزیر اطلاعات، مصرع آخر جشنواره شعر گمنامی سروده شد و این رویداد ادبی که در بزرگداشت سربازان گمنام امام زمان(عج) برگزار شده بود، برگزیدگان خود را معرفی کرد.

ایسنا/فارس طی آئینی در جوار آرامگاه حضرت حافظ و با حضور وزیر اطلاعات، اختتامیه نخستین جشنواره "شعر گمنامی" با حضور وزیر اطلاعات، نماینده ولی فقیه و استاندار فارس، در آرامگاه حافظ برگزار شد. پنجشنبه ۱۹ فروردین و در هفته هنر انقلاب اسلامی، آئین اختتامیه جشنواره شعر گمنامی، با حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید محمود علوی، وزیر اطلاعات، در جوار آرامگاه حضرت حافظ برگزار و از برگزیدگان این رویداد ادبی که در بزرگداشت سربازان گمنام امام زمان(عج) برگزار شده بود، تجلیل شد.وزیر اطلاعات در این آیین همچنین از کتاب مجموعه اشعار برگزیده ارسالی شاعران کشور به دبیرخانه جشنواره در وصف سربازان گمنام امام زمان (عج) در وزارت اطلاعات رونمایی کرد. در این آیین که همزمان با آخرین روز دهه بزرگداشت سربازان گمنام امام زمان (عج) و با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شیراز و استاندار فارس برگزار شد. تعدادی از شاعران منتخب این جشنواره ملی که از سایر استان ها در این جشنواره شرکت کرده بودند، با توجه به شرایط شیوع کرونا در استان فارس به صورت مجازی در این آیین شرکت داشتند. چهار تن از شاعران استان فارس نیز به نمایندگی از شاعران کشور در این آیین به شعرخوانی در وصف سربازان گمنام امام زمان (عج) در وزارت اطلاعات پرداختند. در این آیین، یاد و خاطره شهید محسن جعفری از سربازان گمنام امام زمان (عج) در وزارت اطلاعات که اواخر بهمن ماه ۱۳۹۹ هنگام انجام ماموریت در سیستان و بلوچستان به شهادت رسید و در زادگاهش شیراز آرام گرفت، گرامی داشته شد. همسر شهید جعفری در این آیین در وصف این شهید مدافع امنیت و همرزمانش متنی قرائت و بر ادامه راه شهدا تاکید کرد. این آیین با توجه به شرایط شیوع کرونا در شیراز با حضور محدود مدعوین در فضای باز آرامگاه حافظ برگزار شد. ۳۵۰ شعر به دبیرخانه جشنواره ملی شعر گمنامی رسیددبیر علمی نخستین جشنواره ملی شعر گمنامی در این مراسم گفت: ۳۵۰ شعر از سراسر کشور به دبیرخانه این جشنواره ملی واقع در حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس ارسال شد که از این میان توسط داوران ۱۲ اثر برگزیده شد. احد ده بزرگی افزود: نخستین جشنواره ملی شعر گمنامی با هدف تکریم سربازان گمنام امام زمان(عج) در اسفندماه ۹۹ در چهار بخش شعر کلاسیک، شعر نو، ترانه و سرود، تصنیف و شعر کودک و نوجوان کلید خورد.دبیر علمی جشنواره ملی شعر مکتب گمنامی اضافه کرد: مقرر شده بود که مراسم افتتاحیه و اختتامیه این جشنواره طی ۲ روز در شیراز برگزار شود که به دلیل اعلام وضعیت قرمز کرونا در شیراز این مراسم امروز پنجشنبه با مدعوین محدود در حافظیه برگزار شد.وی با اعلام اینکه از همه کسانی که به این جشنواره ملی شعر ارسال کرده اند تقدیر خواهد شد، گفت: در هر بخش سه نفر توسط هیات داوران این جشنواره که از میان اساتید کشوری انتخاب شده اند به عنوان برگزیده معرفی شده است.ده بزرگی افزود: شاعران در چهار بخش شعر کلاسیک، شعر نو، ترانه و سرود، تصنیف و شعر کودک و نوجوان به عنوان برگزیده معرفی شدند.وی اعلام کرد: این جشنواره ملی برای اولین بار با هدف پاسداشت تلاش های سربازان گمنام امام زمان (عج) در وزارت اطلاعات در شیراز برگزار شد و مقرر است که در سالیان آینده نیز تداوم داشته باشد.دبیر علمی جشنواره ملی شعر مکتب گمنامی خاطرنشان کرد: سه نفر داور مطرح کشوری برای هر بخش این جشنواره ملی، انتخاب شده بودند و آثار را داوری کردند.انتهای پیام

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه Provinces-استان ها، نشر خبر " مصرع آخر جشنواره شعر گمنامی سروده شد از منبع ایسنا. "

 

اخبار گوناگون

× ×