روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: بین الملل منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "موافقت انگلیس با پناهندگی قانونگذار سابق هنگ‌کنگ" در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ از منبع ایسنا با موضوع international-بین الملل منتشر گردید.خبر باعنوان "موافقت انگلیس با پناهندگی قانونگذار سابق هنگ‌کنگ" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

موافقت انگلیس با پناهندگی قانونگذار سابق هنگ‌کنگ

دولت انگلیس با درخواست پناهندگی سیاسی ناتان لو، فعال سرشناس و قانونگذار سابق هنگ کنگ که تابستان گذشته به علت نگرانی های امنیتی از این منطقه ویژه چین گریخت، موافقت کرد.

دولت انگلیس با درخواست پناهندگی سیاسی ناتان لو، فعال سرشناس و قانونگذار سابق هنگ کنگ که تابستان گذشته به علت نگرانی های امنیتی از این منطقه ویژه چین گریخت، موافقت کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، این فعال در ژوئن ۲۰۲۰ هنگ کنگ را به دلیل نگرانی از قانون امنیت ملی چین ترک کرد. براساس آن، فعالیت های مرتبط با تروریسم و جدایی طلبی از سوی چین جرم انگاری میشود. این قانونگذار سابق به همراه چند فعال دموکراسی خواه محلی و چند کشور غربی، تاکید کردند که این قانون آزادی های انحصاری هنگ کنگ را تضعیف میکند، امری که پکن رد کرده است. از این رو، این فعال به لندن رفت و حامی جنبش دموکراتیک هنگ کنگ شد.ناتان لو عصر چهارشنبه در پیامی توییتری نوشت: پس از چندین مصاحبه طی چهار ماه، وزارت خارجه انگلیس به من اطلاع داد که درخواست پناهندگی من پذیرفته شده است. این حقیقت که من طبق قانون امنیت ملی تحت پیگرد هستم، نشان میدهد که من در صورت بازگشت به هنگ کنگ تحت پیگرد سیاسی شدید قرار میگیرم و کارم بی خطر نخواهد بود.این فعال هنگ کنگی همچنین ابراز امیدواری کرد که انگلیس با درخواست دیگر پناهجویانی از هنگ کنگ که شرایط مشابهی دارند اما بر خلاف او نمی توانند مدارک کافی در اثبات ادعاهایشان داشته باشند، کمک کند و آنها را از "دست سرکوب استبدادی پکن" رها کنند.در همین حال، هفته گذشته هفت فعال در هنگ کنگ به جرم سازماندهی و مشارکت در اعتراضات ضد دولتی در سال ۲۰۱۹ محکوم شدند. ناتان لو از رهبران دانشجویی در جریان اعتراضات جنبش چتر هنگ کنگ در سال ۲۰۱۴ بود.انتهای پیام

برچسب ها:

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه international-بین الملل، نشر خبر " موافقت انگلیس با پناهندگی قانونگذار سابق هنگ‌کنگ از منبع ایسنا. "

 

اخبار گوناگون

× ×