روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: استان ها منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "«قاشق زنی» چهارشنبه سوری در شیراز" در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ از منبع ایسنا با موضوع Provinces-استان ها منتشر گردید.خبر باعنوان "«قاشق زنی» چهارشنبه سوری در شیراز" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

«قاشق زنی» چهارشنبه سوری در شیراز

قاشق زنی از رسوم ایرانی است که شب چهارشنبه سوری برپا می شود و در آن دختران و پسران جوان چادری بر سر خود می کشند و به در خانه دوستان و همسایگان می روند. صاحبخانه از صدای قاشق هایی که به کاسه ها می خورد به در خانه آمده و در کاسه های آنها آجیل، شیرینی، شکلات، نقل و گاهی پول نقد می ریزد. امسال این آئین در یکی از محله های شیراز برگزار شد و قرار است عواید حاصله به خیریه ها تعلق گیرد.

قاشق زنی از رسوم ایرانی است که شب چهارشنبه سوری برپا می شود و در آن دختران و پسران جوان چادری بر سر خود می کشند و به در خانه دوستان و همسایگان می روند. صاحبخانه از صدای قاشق هایی که به کاسه ها می خورد به در خانه آمده و در کاسه های آنها آجیل، شیرینی، شکلات، نقل و گاهی پول نقد می ریزد. امسال این آئین در یکی از محله های شیراز برگزار شد و قرار است عواید حاصله به خیریه ها تعلق گیرد.محمدرضا دهداری۲۶ اسفند ۱۳۹۹ / ۲۳:۴۷

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه Provinces-استان ها، نشر خبر " «قاشق زنی» چهارشنبه سوری در شیراز از منبع ایسنا. "

 

اخبار گوناگون

× ×