روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: استان ها منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "۴ شهرستان زرد استان به سمت شرایط نارنجی پیش می‌روند" در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ از منبع ایسنا با موضوع Provinces-استان ها منتشر گردید.خبر باعنوان "۴ شهرستان زرد استان به سمت شرایط نارنجی پیش می‌روند" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

۴ شهرستان زرد استان به سمت شرایط نارنجی پیش می‌روند

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان گفت: بین ۱۰ تا ۱۴ درصد تست های روزانه کرونا در استان مثبت هستند که اگر به این صورت ادامه یابد شاید بسیاری از شهرهای استان اصفهان به سوی وضعیت نارنجی بروند.

ایسنا/اصفهان سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان گفت: بین ۱۰ تا ۱۴ درصد تست های روزانه کرونا در استان مثبت هستند که اگر به این صورت ادامه یابد شاید بسیاری از شهرهای استان اصفهان به سوی وضعیت نارنجی بروند. حجت الله غلامی، شامگاه (سه شنبه-۲۶ اسفند) در نشست خبری که به شکل اینترنتی برگزار شد، اظهار کرد: امرورز هفتاد و چهارمین جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا برگزار شد. بر اساس آخرین گزارش دانشگاه علوم پزشکی ۴ شهرستان برخوار، بوئین میاندشت، چادگان و خورو بیابانک در وضعیت آبی و گلپایگان در وضعیت نارنجی و ۱۹ شهرستان در وضعیت زرد هستند. از بین شهرستان هایی که زرد بوده و به سمت نارنجی شدن می روند شهرهای نطنز، خوانسار، چادگان و نایین هستند.وی افزود: وضعیت خوانسار مشابه گلپایگان است و مصوب شد شرایط نارنجی برای شهرستان های خوانسار و گلپایگان اعمال شود و تمام ترددها و خروج ها از این شهرها کنترل می شود و فعالیت مشاغل ۲ و ۳ در شهرهای گلپایگان و خوانسار با محدودیت مواجه می شود.به گزارش ایسنا، سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان با بیان اینکه درصد رعایت پروتکل های بهداشتی در استان ۸۷ درصد است، گفت: درصد رعایت پروتکل ها خوب نیست و باید نظارت ها تشدید شود تا رعایت دستورالعمل های بهداشتی به بالای ۹۰ درصد برسد.غلامی افزود: بین ۱۰ تا ۱۴ درصد تست های روزانه کرونا مثبت هستند که اگر به این صورت ادامه یابد شاید بسیاری از شهرهای استان به سوی وضعیت نارنجی بروند.وی ادامه داد: هم اکنون ۹ شهرستان در کشور وضعیت قرمز و ۳۱ شهرستان دارای وضعیت نارنجی هستند که سفر به این شهرستان ها و ورود خودروها از این ۴۰ شهرستان به استان اصفهان ممنوع است. اگر خودرویی از شهرهای قرمز به استان اصفهان وارد شود یک میلیون تومان و خو دروهایی که از شهرهای نارنجی به استان وارد می شوند ۵۰۰ هزار تومان جریمه خواهند شد.سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان، گفت: تاکید ستاد استانی و ستاد ملی این است که مردم از سفر در ایام نوروز پرهیز کنند و سعی کنند از حضور در اماکن سرپوشیده خودداری کنند و با توجه به نزدیک بودن اعیاد شعبانیه برگزاری مراسم اعیاد تنها در فضای باز با رعایت پروتکل های بهداشتی و با تعداد نفرات محدود مقدور است.غلامی گفت: کنترل ها در مبادی ورودی پایانه های حمل و نقل زمینی و هوایی تشدید می شود و کسانی می توانند سفر کنند که تست کرونای آن ها منفی باشد و از مدت زمان تست بیش از ۷۲ ساعت نگذشته باشد. مردم به خوزستان و بوشهر سفر نکنند و دورهمی ها را به حداقل برسانند.وی گفت: مسافران فقط می توانند در هتل ها و مراکز اقامتی که گواهی ایمن از وزارت بهداشت دارند اقامت کنند و این مراکز اقامتی تنها می توانند ۳۰ تا ۵۰ درصد ظرفیت پذیرش مسافر کنند، بنابراین سفرها به استان اصفهان محدود خواهد شد.سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان افزود: سفر در داخل استان اصفهان و از شهرستان های آبی به زرد و بر عکس مجاز است و تنها به شهرستان های گلپایگان و خوانسار که وضعیت نارنجی دارند سفر ممنوع است. البته رنگبندی اعلام شده فقط تا پایان سال است و اگر رنگبندی شهرها تغییر کرد بلافاصله به اطلاع مردم خواهد رسید و تصمیمات جدید طبق رنگبندی شهرستان ها اتخاذ خواهد شد که امیدواریم تعداد شهرهای آبی افزایش یابد.انتهای پیام

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه Provinces-استان ها، نشر خبر " ۴ شهرستان زرد استان به سمت شرایط نارنجی پیش می‌روند از منبع ایسنا. "

 

اخبار گوناگون

× ×