روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: استان ها منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "استقرار ۱۲۰ آتش‌نشان در ۲۷ نقطه از مشهد" در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ از منبع ایسنا با موضوع Provinces-استان ها منتشر گردید.خبر باعنوان "استقرار ۱۲۰ آتش‌نشان در ۲۷ نقطه از مشهد" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

استقرار ۱۲۰ آتش‌نشان در ۲۷ نقطه از مشهد

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد از استقرار ۱۲۰ آتش نشان و نجاتگر به همراه خودروهای سبک و سنگین اطفاء حریق و امداد و نجات و موتور سیکلت های آتش نشانی در ۲۷ نقطه از شهر همزمان با شب چهارشنبه پایانی سال خبر داد.

ایسنا/خراسان رضوی مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد از استقرار ۱۲۰ آتش نشان و نجاتگر به همراه خودروهای سبک و سنگین اطفاء حریق و امداد و نجات و موتور سیکلت های آتش نشانی در ۲۷ نقطه از شهر همزمان با شب چهارشنبه پایانی سال خبر داد. مسعود ظهوریان با بیان این مطلب اظهار کرد: امسال همچون سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا در سطح جامعه از همه شهروندان درخواست داریم با همکاری و رعایت نکات ایمنی به کاهش حوادث در سطح شهر کمک کرده و باعث نشوند زحمات کادر درمانی و پزشکان در بیمارستان ها در این روزهای سخت دوچندان شودمدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد در ادامه به تمهیدات ایمنی آتش نشانی در شب چهارشنبه آخر سال اشاره کرد و گفت: آتش نشانی مشهد ضمن هماهنگی با تمام دستگاه های متولی، علاوه بر آماده باش تمامی ایستگاه های آتش نشانی و حوزه های فرماندهی و ستادی شهر مشهد، ۱۲۰ آتش نشان و نجاتگر را در ۲۷ نقطه از مراکز تجمع احتمالی شهروندان که قبلا شناسایی کرده به همراه ۳۰ خودروی سبک و سنگین عملیاتی در حوزه اطفاء حریق و امداد و نجات و موتور سیکلت های سیار آتش نشانی مشهد مستقر کرده است.ظهوریان با اشاره به آمار حوادث شب چهارشنبه آخر سال گذشته تصریح کرد: درسال گذشته ۲۲ مورد حادثه در مشهد رخ داد که ۴ مجروح در این حوادث به ثبت رسید. امسال نیز از ابتداء اسفندماه تاکنون متاسفانه ۴ ماموریت مربوط به چهارشنبه سوری به ما اعلام شده که ۷ مجروح داشته که یک مورد قطع انگشت هم بین مصدومان بوده است.وی تصریح کرد: هدف سازمان آتش نشانی جلوگیری از برگزاری مراسم شب چهارشنبه سوری نیست بلکه هدف ما حفظ ایمنی و جلوگیری از خطر است. امیدواریم شهروندان با توجه به بحث شیوع کرونا با جلوگیری از حضور فرزندانشان در معابر و رعایت خود قرنطینگی موجب کاهش خسارات شوند.چند نکته ایمنی برای چهارشنبه سوریآتشپاد مسعود ظهوریان با بیان چند توصیه ایمنی در این خصوص افزود: از نزدیک شدن به افرادی که مسائل ایمنی را رعایت نمی کنند، جدا بپرهیزید و از بازی با وسایل و مواد محترقه خودداری کنید.مدیر عامل آتش نشانی مشهد افزود: انفجار فقط ۲۵۰ گرم مواد ساخت ترقه می.تواند یک آپارتمان را به شدت تخریب کند، ضمن اینکه شیشه های ساختمانهای مجاور نیز در اثر این انفجار شکسته خواهد شد.وی ادامه داد: تماشاچیان یا ناظرین بیگناه معمولا در خطر اصابت ترکش های ترقه ها و مواد منفجره هستند . سعی کنید در تیر رس ترکش ها نباشید و هیچگاه این مواد را به سمت افراد دیگر پرت نکنید و از پرتاب فشفشه، موشک و سایر مواد آتش زا روی شاخه درختان، پشت بام و بالکن منازل خودداری کنید و در صورت روشن کردن آتش توصیه می شود که آتش در حجم کم باشد و از ریختن مواد سریع الاشتعال نظیر نفت، بنزین و الکل روی آتش جدا خودداری کنید.به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد ، ظهوریان یادآور شد: از انداختن مواد تحت فشار مانند کپسول ها، اسپری حشره کش، وسایل شیشه ای مانند شیشه آب، آمپول و قوطی های فلزی مانند قوطی های اسپری و کنسرو به درون آتش جدا بپرهیزید؛ زیرا به علت دارا بودن خاصیت انفجاری، ذرات آن پرتاب و وارد چشم می شود. انتهای پیام

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه Provinces-استان ها، نشر خبر " استقرار ۱۲۰ آتش‌نشان در ۲۷ نقطه از مشهد از منبع ایسنا. "

 

اخبار گوناگون

× ×