روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: بین الملل منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "روسیه برای فروش سلاح به سودان شرط گذاشت" در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ از منبع ایسنا با موضوع international-بین الملل منتشر گردید.خبر باعنوان "روسیه برای فروش سلاح به سودان شرط گذاشت" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

روسیه برای فروش سلاح به سودان شرط گذاشت

یکی از مقام های سرویس فدرال همکاری فنی – نظامی روسیه امروز (دوشنبه) گفت، مسکو آماده است تا تسلیحات به سودان ارسال کند اگر که مقام های این کشور تضمین بدهند که این تسلیحات در منطقه دارفور مورد استفاده قرار نمی گیرد.

یکی از مقام های سرویس فدرال همکاری فنی – نظامی روسیه امروز (دوشنبه) گفت، مسکو آماده است تا تسلیحات به سودان ارسال کند اگر که مقام های این کشور تضمین بدهند که این تسلیحات در منطقه دارفور مورد استفاده قرار نمی گیرد. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، این مقام ارشد روس در نمایشگاه بین المللی تسلیحات ابوظبی گفت: تحقق تعهدات قرارداد در زمینه نظامی و همکاری فنی از سوی سازمان های روسیه برای زیرساخت های دولت سودان در نظر گرفته شده و مسکو تولیدات خود را بر اساس این تعهدات به سودان ارسال می کند. دولت خارطوم نباید از این تسلیحات در ایالت های دارفور شمالی، جنوبی و غربی استفاده کند.این مقام روس همچنین گفت: مسکو شاید تسلیحات مدرن نظامی را به خارطوم بدهد و اقدام به نوسازی و مدرن کردن تولیدات نظامی کند که قبلا به سودان داده بود.درگیری ها در دارفور از ۲۰۰۳ آغاز شده و ادامه دارد زمانیکه گروه های شبه نظامی کمپینی را با هدف براندازی دولت عمر البشیر، رئیس جمهوری وقت انجام دادند که در سال ۲۰۱۹ سرنگون شد.سازمان ملل تخمین می زند که حدود ۳۰۰ هزار تن در این درگیری ها کشته شده و قریب به سه میلیون تن دیگر نیز بی خانمان شده اند.انتهای پیام

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه international-بین الملل، نشر خبر " روسیه برای فروش سلاح به سودان شرط گذاشت از منبع ایسنا. "

 

اخبار گوناگون

× ×