روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: بین الملل منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "نگرانی آژانس آوارگان سازمان ملل از اوضاع آوارگان روهینجایی در دریا" در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ از منبع ایسنا با موضوع international-بین الملل منتشر گردید.خبر باعنوان "نگرانی آژانس آوارگان سازمان ملل از اوضاع آوارگان روهینجایی در دریا" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

نگرانی آژانس آوارگان سازمان ملل از اوضاع آوارگان روهینجایی در دریا

آژانس آوارگان سازمان ملل امروز (دوشنبه) خواستار نجات سریع گروهی از آوارگان روهینجایی شد که با قایق بدون غذا یا آب در دریای آندامان رها شده اند و بسیاری از آنها بیمار هستند و به شدت دچار کم آبی.

آژانس آوارگان سازمان ملل امروز (دوشنبه) خواستار نجات سریع گروهی از آوارگان روهینجایی شد که با قایق بدون غذا یا آب در دریای آندامان رها شده اند و بسیاری از آنها بیمار هستند و به شدت دچار کم آبی. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، این آژانس همچنین گفته، می داند که برخی از مسافران این قایق مرده اند و اگر هر چه سریعتر آنها را برنگردانند، تعداد تلفات بیشتر هم می شود. اقدام فوری برای نجات جان این افراد و جلوگیری از بروز یک تراژدی بیشتر ضرورت دارد.۱۰ روز پیش این افراد از اردوگاه های آوارگان در "کاکس بازار" در بنگلادش سوار این قایق شدند و به دلیل نقص فنی در موتور قایق در دریا سرگردانند.کمیسیونر عالی آوارگان سازمان ملل در بیانیه ای اعلام کرد: در نبود اطلاعات دقیق درباره محل سرگردانی این قایق، ما به مقام های کشورهایی که دریا در آنجا واقع است اطلاع داده ایم تا در صورت امکان کمک رسانی کنند.یکی از مقام های ارشد گارد ساحلی هند گفته که این قایق در منطقه ای واقع در جریره نیکوبار و دریای آندامان رصد شده و گزارشی از موقعیت مناسب آن در دست است اما شرایط سرنشینان آن مشخص نیست.صدها تن از آوارگان روهینجایی در سال ۲۰۱۷ و در پی سرکوب از سوی نیروهای امنیتی میانمار از این کشور گریخته و به بنگلادش رفته اند.مقام های بنگلادشی گفته اند، نمی دانستند قایقی از اردوگاه ها اعزام شده است.انتهای پیام

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه international-بین الملل، نشر خبر " نگرانی آژانس آوارگان سازمان ملل از اوضاع آوارگان روهینجایی در دریا از منبع ایسنا. "

 

اخبار گوناگون

× ×