روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: بین الملل منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "دبیرکل سازمان ملل: برترپنداری نژاد سفید، یک هشدار فراملی است" در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ از منبع ایسنا با موضوع international-بین الملل منتشر گردید.خبر باعنوان "دبیرکل سازمان ملل: برترپنداری نژاد سفید، یک هشدار فراملی است" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

دبیرکل سازمان ملل: برترپنداری نژاد سفید، یک هشدار فراملی است

دبیرکل سازمان ملل روز دوشنبه هشدار داد برترپنداری نژاد سفید و جنبش های نئونازی در حال تبدیل به یک "تهدید فراملی" هستند و از همه گیری کرونا استفاده کرده اند تا حمایت بیشتری جلب کنند.

دبیرکل سازمان ملل روز دوشنبه هشدار داد برترپنداری نژاد سفید و جنبش های نئونازی در حال تبدیل به یک "تهدید فراملی" هستند و از همه گیری کرونا استفاده کرده اند تا حمایت بیشتری جلب کنند. به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، آنتونیو گوترش خطاب به شورای حقوق بشر سازمان ملل گفت، خطر گروه های نفرت محور روزانه در حال رشد است.وی در مجمع ژنو گفت: برترپنداری نژاد سفید و جنبش های نئونازی بیشتر از تهدیدات ترور داخلی است.گوترش بدون نام بردن از کشورها، اظهار کرد: امروز، این جنبش های افراطی نمایانگر تهدید داخلی شماره یک در چندین کشور هستند.وی خاطرنشان کرد: در ایالات متحده، تنش های نژادی در دوران ۴ ساله پرآشوب ریاست جمهوری دونالد ترامپ، به جوش آمد. جانشین او جو بایدن، گفته است حمله ۶ ژانویه به کنگره آمریکا توسط هواداران ترامپ به دست اراذل و اوباش، شورشیان، افراط گرایان سیاسی و برتری طلبان سفیدپوست انجام شده است.دبیرکل سازمان ملل اظهار کرد: این گروه های نفرت در موارد بسیاری توسط افرادی در جایگاه مسئولیت مورد ترغیب قرار می گیرند، امری که تا چندی پیش قابل تصور نبود. ما نیازمند اقدام هماهنگ شده جهانی برای غلبه بر این خطر مهم و فزاینده هستیم.میچل باچله، کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل قرار است ۱۸ مارس (۲۸ اسفند) در مورد نژادپرستی سیستماتیک علیه نژاد آفریقایی به شورا گزارش دهد. تحقیقات جهانی پس از مرگ جورج فلوید در مینیاپولیس در ماه مه ۲۰۲۰، هنگامی که یک افسر پلیس سفیدپوست نزدیک به ۹ دقیقه روی گردن او زانو زد، آغاز شد.گوترش همچنین مقامات در برخی کشورها را به استفاده از کووید ۱۹ برای انجام واکنش های امنیتی شدید و اقدامات اضطراری برای درهم شکستن مخالفان متهم کرد.وی گفت: در مواردی، دسترسی به اطلاعات نجات بخش کووید ۱۹ پنهان شده، در حالی که اطلاعات غلط کشنده، از جمله توسط افراد در قدرت، تشدید یافته است.گوترش نسبت به قدرت بسترهای دیجیتال و استفاده و سوء استفاده از اطلاعات، هشدار داد.وی گفت: از تمام کشورهای عضو می خواهم حقوق بشر را در مرکزیت چارچوب های آیین نامه و قانون رشد و استفاده از فناوری های دیجیتال قرار دهند. ما نیازمند آینده دیجیتال ایمن، برابر و باز هستیم که حریم خصوصی یا حیثیت را نقض نمی کند.انتهای پیام

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه international-بین الملل، نشر خبر " دبیرکل سازمان ملل: برترپنداری نژاد سفید، یک هشدار فراملی است از منبع ایسنا. "

 

اخبار گوناگون

× ×