روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: بین الملل منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "هشدار اشتاینمایر نسبت به یهودستیزی فزاینده در آلمان" در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ از منبع ایسنا با موضوع international-بین الملل منتشر گردید.خبر باعنوان "هشدار اشتاینمایر نسبت به یهودستیزی فزاینده در آلمان" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

هشدار اشتاینمایر نسبت به یهودستیزی فزاینده در آلمان

رئیس جمهور آلمان در گرامیداشت ۱۷۰۰ سال زندگی یهودیان در این کشور، از مشارکت یهودیان در جامعه آلمان تحسین کرده و خواستار "نگاه صادقانه" به تاریخ آنها شد.

رئیس جمهور آلمان در گرامیداشت ۱۷۰۰ سال زندگی یهودیان در این کشور، از مشارکت یهودیان در جامعه آلمان تحسین کرده و خواستار "نگاه صادقانه" به تاریخ آنها شد. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، فرانک والتر اشتاینمایر، رئیس جمهور آلمان در اظهاراتی طی روز یکشنبه از مشارکت یهودیان در فرهنگ آلمان ستایش کرد. او گفت که تاریخ حضور آنها در این کشور "تاریخ رهایی و سعادت، اما همچنین تاریخ تحقیر، طرد کردن و محرومیت" است.اشتاینمایر در یک مراسم به مناسبت ۱۷۰۰ سال زندگی یهودیان در آلمان در کنیسه ای در شهر کلن اظهار کرد: یهودیان چه در فلسفه، ادبیات، هنر و موسیقی، دانش، پزشکی یا تجارت نقشی کلیدی در نوشتن و شکل دادن به تاریخ ما و روشن کردن فرهنگ ما داشته اند.به گفته رئیس جمهور آلمان، یهودیت مشارکتی تعیین کننده در گذار آلمان به دوران مدرن داشته است.اشتاینمایر، رئیس جمهور آلمان قرنها آزار و به حاشیه راندن یهودیان را یادآور شده و خواستار "نگاه صادقانه" به تاریخ یهود شد.وی افزود: این تنها راهی است که ما با آن می توانیم درسهایی برای زمان حال و برای آینده یاد بگیریم. این مسئولیت ما هست و می ماند.اشتاینمایر پذیرفت که زندگی یهودیان در مواجهه با یهودستیزی علنی تهدید می شود و لازم است که با آن مقابله شود.جوزف شوستر، رئیس شورای مرکزی یهودیان آلمان نیز اظهار کرد، یهودیان با توجه به حملات اخیر علیه نهادهای یهودی و یهودستیزی فزاینده، این سالگرد را جشن نخواهند گرفت.روون ریولین، رئیس رژیم صهیونیستی نیز بر وجود دوستی عمیق بین آلمان و این رژیم تاکید کرده و گفت، "اگر چه ما هرگز تراژدی های گذشته را فراموش نخواهیم کرد، اما در یک میراث مشترک شریک هستیم".به دلیل همه گیری کروناویروس افتتاحیه فستیوال امسال از پیش ضبط شده بود و بدون حضور مستمعین برگزار شد. در ماه های آینده حدود ۱۰۰۰ مراسم درباره یهودیت در آلمان برگزار خواهد شد.انتهای پیام

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه international-بین الملل، نشر خبر " هشدار اشتاینمایر نسبت به یهودستیزی فزاینده در آلمان از منبع ایسنا. "

 

اخبار گوناگون

× ×