روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: بین الملل منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "اسکاتلند درخواست خانواده المقرحی در پرونده لاکربی را رد کرد" در تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ از منبع ایسنا با موضوع international-بین الملل منتشر گردید.خبر باعنوان "اسکاتلند درخواست خانواده المقرحی در پرونده لاکربی را رد کرد" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

اسکاتلند درخواست خانواده المقرحی در پرونده لاکربی را رد کرد

دستگاه قضایی اسکاتلند درخواست خانواده عبدالباسط المقرحی، تنها فرد محکوم در پرونده لاکربی برای تبرئه وی پس از مرگش را رد کرد.

دستگاه قضایی اسکاتلند درخواست خانواده عبدالباسط المقرحی، تنها فرد محکوم در پرونده لاکربی برای تبرئه وی پس از مرگش را رد کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از سایت العین، خانواده عبدالباسط المقرحی، افسر سابق سرویس اطلاعات لیبی در پی مخالفت دادگاه اسکاتلند با درخواست خود اعلام کرد، ظرف ۱۴ روز درخواست خود را به دادگاه عالی انگلیس ارائه خواهند داد.۲۱ دسامبر ۱۹۸۸، یکی بمب در هواپیمای خطوط هوایی پان امریکن از لندن به نیویورک و بر فراز شهر لاکربی در اسکاتلند منفجر شد و تمامی ۲۵۹ سرنشین و خدمه و ۱۱ نفر روی زمین را به کام مرگ کشاند.پس از تحقیقات انگلیس و آمریکا، حکم دستگیری برای دو لیبیایی در ۱۹۹۱ صادرشد.معمر قذافی، دیکتاتور لیبی در ۱۹۹۹ دو بمب گذار مظنون لاکربی را تحویل داد و عبدالباسط المقرحی در سال ۲۰۰۱ توسط دادگاهی در اسکاتلند محکوم شد. وی تا زمان مرگش در ۲۰۱۲ دست داشتن در این بمب گذاری را رد می کرد.انتهای پیام

برچسب ها:

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه international-بین الملل، نشر خبر " اسکاتلند درخواست خانواده المقرحی در پرونده لاکربی را رد کرد از منبع ایسنا. "

 

اخبار گوناگون

× ×