روی خط خبر

  • استان ها
  • ایسنا
  • ضرورت بهره‌گیری از تجارب و امکانات برای اتمام طرح انتقال آب به دریاچه ارومیه
 درخواست حذف مطلب

موضوع: استان ها منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "ضرورت بهره‌گیری از تجارب و امکانات برای اتمام طرح انتقال آب به دریاچه ارومیه" در تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ از منبع ایسنا با موضوع Provinces-استان ها منتشر گردید.خبر باعنوان "ضرورت بهره‌گیری از تجارب و امکانات برای اتمام طرح انتقال آب به دریاچه ارومیه" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

ضرورت بهره‌گیری از تجارب و امکانات برای اتمام طرح انتقال آب به دریاچه ارومیه

رییس سازمان حفاظت محیط زیست خواستار تدارک تمامی امکانات و تجارب موجود در کشور برای تکمیل طرح انتقال آب از سد کانی سیب به دریاچه ارومیه شد.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست خواستار تدارک تمامی امکانات و تجارب موجود در کشور برای تکمیل طرح انتقال آب از سد کانی سیب به دریاچه ارومیه شد. به گزارش ایسنا عیسی کلانتری در ادامه بازدیدهای سر زده خود از پروژه های احیای دریاچه ارومیه، روز گذشته (۲۷ دی ماه) از پروژه انتقال آب از سد کانی سیب به دریاچه ارومیه بازدید کرد. در این بازدید نماینده مجری طرح و نماینده قرارگاه سازندگی خانم الانبیا به بیان آخرین وضعیت عملیات اجرایی باقیمانده از این طرح ملی پرداختند.معاون رییس جمهوری در جریان این بازدید با برشمردن حساسیت و توجه ویژه رییس جمهوری پس از برگزاری مراسم افتتاح ۱۱ دیماه سد کانی سیب به صورت وبینار در حضور او و دستور کتبی بر اتمام هر چه سریع تر عملیات باقیمانده حفاری مکانیزه تونل انتقال آب این پروژه، خواستار تدارک تمامی امکانات و تجارب موجود در کشور شد.شایان ذکر است در حال حاضر مجموعه بخش های مختلف طرح انتقال آب از سد کانی سیب به دریاچه ارومیه به ۹۶ درصد پیشرفت فیزیکی رسیده و تنها ۱۴۵۰ متر از حفاری تونل ۳۶ کیلومتری این پروژه باقی مانده است.در عملیات حفاری این تونل به قطر ۶.۵ متر و طول ۳۶ کیلومتر یکی از پیچیده ترین و متنوع ترین شرایط زمین شناسی حفاری مکانیزه تونل های بزرگ انتقال آب در سطح جهان در این پروژه در حال تجربه است؛ شرایطی که در برخی مقاطع با سختی سنگ های کوارتزی مواجه و اکنون در شرایط آبرفتی با مصالح درشت دانه شنی مواجه شده است. حفاری تحت فشار ۶.۵ بار ناشی از عبور از داخل آبخوان تحت فشار نیز باعث شده عوامل اجرایی پروژه همزمان با تلاش برای تسریع در اتمام حفاری، تمهیدات لازم جهت عبور بسلامت دستگاه از این محدوده را مدنظر داشته باشند.در دوران شیوع کرونا کارکنان در پیک ایام کاری تا ماهانه ۲۳۰۰ نفر در قسمت های مختلف مشغول به فعالیت ۲۴ ساعته برای تامین ۶۲۳ میلیون مترمکعب از منابع آب مورد نیاز زیست محیطی دریاچه ارومیه بوده اند.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، از ابتدای این طرح تاکنون ۲۴۵۰ میلیارد تومان برای عملیات اجرایی بخش های مختلف آن هزینه شده که ۵۹۵ میلیارد تومان آن تنها طی سال جاری پرداخت شده است. با پیگیری دبیر کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه مقرر شده است ظرف چند روز آینده ۷۰ میلیارد تومان دیگر برای تکمیل عملیات باقیمانده تامین اعتبار انجام شود. انتهای پیام

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه Provinces-استان ها، نشر خبر " ضرورت بهره‌گیری از تجارب و امکانات برای اتمام طرح انتقال آب به دریاچه ارومیه از منبع ایسنا. "

 

اخبار گوناگون

× ×