روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: استان ها منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "درمان سندرم تنفسی حاد ناشی از کرونا با رادیوتراپی" در تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ از منبع ایسنا با موضوع Provinces-استان ها منتشر گردید.خبر باعنوان "درمان سندرم تنفسی حاد ناشی از کرونا با رادیوتراپی" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

درمان سندرم تنفسی حاد ناشی از کرونا با رادیوتراپی

نتایج یک مطالعه نشان می دهد درمان سندرم تنفسی حاد ناشی از ویروس کووید-۱۹ با استفاده از رادیوتراپی با دز پایین امکان پذیر است.

نتایج یک مطالعه نشان می دهد درمان سندرم تنفسی حاد ناشی از ویروس کووید-۱۹ با استفاده از رادیوتراپی با دز پایین امکان پذیر است. به گزارش ایسنا، محققان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در طرحی با عنوان "مرور هدفمند در خصوص استفاده از رادیوتراپی با دز پایین در درمان بیماران مبتلا به ویروس covid۱۹" این موضوع را بررسی کرده اند.بر اساس آن چه در پایگاه نتایج پژوهش های سلامت کشور منتشر شده است، در لیست محدود رویکردهای درمانی، اثربخشی پرتودرمانی با دوز کم (LD-RT) برای بهبود بیماری های مرتبط با التهاب رویکرد جدیدی را پیش پای محققان قرار داده است. رادیوتراپی با دز پایین با جلوگیری از تولید سیتوکین های پیش التهاب و مانع فعالیت لکوسیت ها و همچنین، مقرون به صرفه بودن و در دسترس بودن این روش اجازه می دهد تا از آن برای بسیاری از بیماران استفاده شود. به ویژه کسانی که نمی توانند درمان های ضد IL-۶ را در کشورهای کم درآمد دریافت کنند. ولی اشتیاق برای استفاده از LD-RT برای درمان بیماران COVID-۱۹ هنوز خاموش است.پژوهشگران می گویند: در این بررسی، مکانیسم های LD-RT در درمان غیر بدخیم بیماری ها بررسی شد و سپس در ارتباط با موافقان و مخالفان این روش درمانی برای درمان سندرم تنفسی حاد به عنوان یک رویکرد درمانی امیدوارکننده در بیماران کووید ۱۹ بحث شد. همچنین آزمایش های کلینیکی که جهت درمان بیماران دارای سندرم تنفسی حاد ناشی از ویروس کووید ۱۹ از رادیوتراپی با دوز پایین استفاده کرده اند را بیان کرده ایم.این مطالعه که توسط فرشته کوشا، عطیه پورباقری سیگارودی، محسن بخشنده و داوود بشاش از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی انجام شده است، در International Journal of Radiation Biology به چاپ رسیده است.انتهای پیام

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه Provinces-استان ها، نشر خبر " درمان سندرم تنفسی حاد ناشی از کرونا با رادیوتراپی از منبع ایسنا. "

 

اخبار گوناگون

× ×