روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: استان ها منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "سبک زندگی فاطمی حلّال مشکلات امروز جامعه است" در تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ از منبع ایسنا با موضوع Provinces-استان ها منتشر گردید.خبر باعنوان "سبک زندگی فاطمی حلّال مشکلات امروز جامعه است" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

سبک زندگی فاطمی حلّال مشکلات امروز جامعه است

دبیر قرارگاه فرهنگی جهاد کبیر اصفهان، حضرت فاطمه (س) را دختر نبوت، همسر ولایت، مادر امامت و شفیعۀ امت معرفی کرد و گفت: اگر دختران، همسران، مادران و آحاد جامعه سبک های زندگی عاشقانۀ آن حضرت را در شئون مختلف، سرمشق خود قرار بدهند، جامعۀ فاطمی یک جامعۀ نمونه خواهد شد.

ایسنا/اصفهان دبیر قرارگاه فرهنگی جهاد کبیر اصفهان، حضرت فاطمه (س) را دختر نبوت، همسر ولایت، مادر امامت و شفیعۀ امت معرفی کرد و گفت: اگر دختران، همسران، مادران و آحاد جامعه سبک های زندگی عاشقانۀ آن حضرت را در شئون مختلف، سرمشق خود قرار بدهند، جامعۀ فاطمی یک جامعۀ نمونه خواهد شد. حجت الاسلام حسن بابایی در گفت وگو با ایسنا، ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن سالروز شهادت حضرت فاطمۀ زهرا (س)، به نقش هایی که آن حضرت در طول زندگی اجتماعی خود بر عهده گرفتند و از پس ایفای همۀ آن ها به خوبی برآمدند، اشاره و اظهار کرد: حضرت زهرا (س) به عنوان دختر پیامبر(ص)، چنان سیرۀ ایشان را اجرا می کرد و سبک زندگی آن حضرت در وجودش نقش بسته بود که پیامبر اکرم (ص) خطاب به ایشان فرمودند «فداها ابوها»؛ یعنی پدر به فدای تو شود. فاطمه (س) دختری نمونه بود که اطاعت واقعی داشت و پیامبر ایشان را «ام ابیها» یعنی مادر پدر توصیف می کردند.وی با اشاره به نقش همسری این حضرت ادامه داد: حضرت زهرا (س) در نقش همسر نیز رفتاری نمونه داشت به طوری که فرمود در این مدت که با علی (ع) زندگی کردم چیزی از او درخواست نکردم، مبادا نتواند برآورده کند و خجالت بکشد. این موضوع یعنی ایشان مواظب بود که حس مردانگی یک مرد در خانه حفظ شود و با درخواست هایی که امکان اجرایی شدن ندارد، غرور مرد شکسته نشود.دبیر قرارگاه فرهنگی جهان کبیر اصفهان خاطرنشان کرد: متأسفانه امروز این امر توسط بانوان در منزل رعایت نمی شود و در این مشکلات اقتصادی، غرور مردان می شکند. با شکسته شدن حس غرور مردانگی نیز، مرد دل بستگی خود را به زندگی و خانواده از دست می دهد.بابایی دربارۀ ایفای نقش مادری توسط حضرت زهرا (س) گفت: فاطمه (س) به عنوان مادر در جایگاهی قرار دارد که امام صادق (ع) می فرماید «مادرم فاطمه برای ما حجت است» و امام زمان (عج) می فرماید «مادرمان فاطمه برای ما الگوست»، او مادری است که حاصل تربیتش یازده امام شیعه شد.وی به نقش شهروندی حضرت فاطمه (س) اشاره کرد و افزود: او چنان غم شهروندان را داشت که در نماز، ابتدا همسایگان را دعا می کرد و می گفت «الجار ثم الدار». اگر در زمان امروز همۀ شهروندان غم همدیگر را داشتند و به فکر هم بودند، ما خانوادۀ مشکل دار نداشتیم.دبیر قرارگاه فرهنگی جهاد کبیر اصفهان در یک کلام، حضرت فاطمه (س) را دختر نبوت، همسر ولایت، مادر امامت و شفیعۀ امت معرفی کرد و توضیح داد: سبک زندگی فاطمی، حلّال مشکلات امروز جامعه است. اگر دختران، همسران، مادران و آحاد جامعه سبک های زندگی عاشقانۀ حضرت فاطمه را در شئون مختلف سرمشق خود قرار بدهند جامعۀ فاطمی یک جامعۀ نمونه خواهد شد.بابایی یادآور شد: فاطمه (س) حاضر نبود بوی او به مشام مرد نامحرم برسد اما در زمانی که احساس کرد باید از امام زمان خود دفاع کند در بین نامحرمان خطبه خواند و سخنرانی کرد. این یعنی فاطمه (س) زمان شناس است و در دفاع از ولایت جان و آبروی خود را فدا می کند.وی مهم ترین ویژگی حضرت فاطمه (س) را ولایت پذیری او دانست و گفت: اطاعت اوامر الهی به عنوان ولایت الهی، اطلاعت از پدر به عنوان ولایت نبوی، اطاعت از همسر به عنوان ولایت علوی نشان می دهد که ایشان مدافع ولایت و شهیدۀ راه ولایت است.دبیر قرارگاه فرهنگی جهاد کبیر اصفهان با ابراز تأسف، اظهار کرد: امروزه تنها پرداختن به زندگی فاطمه زهرا (س) منحصر به روزهای بعد از شهادتشان می شود حال آنکه مراجعه به نقش های مختلفی که ایشان در دورۀ حیات خود به خوبی از پس ایفای آن برآمده می تواند چراغ راهی در طول کل زندگی ما باشد.انتهای پیام

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه Provinces-استان ها، نشر خبر " سبک زندگی فاطمی حلّال مشکلات امروز جامعه است از منبع ایسنا. "

 

اخبار گوناگون

× ×