روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: بین الملل منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "شرکت هیئت ورزشی رژیم صهیونیستی در مسابقات رالی داکار در عربستان" در تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ از منبع ایسنا با موضوع international-بین الملل منتشر گردید.خبر باعنوان "شرکت هیئت ورزشی رژیم صهیونیستی در مسابقات رالی داکار در عربستان" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

شرکت هیئت ورزشی رژیم صهیونیستی در مسابقات رالی داکار در عربستان

رسانه های اسرائیلی گزارش دادند، ۹ تن از رانندگان اسرائیلی در مسابقات رالی داکار موتورسواری و اتوموبیل رانی ۲۰۲۱ در عربستان شرکت کردند.

رسانه های اسرائیلی گزارش دادند، ۹ تن از رانندگان اسرائیلی در مسابقات رالی داکار موتورسواری و اتوموبیل رانی ۲۰۲۱ در عربستان شرکت کردند. به گزارش ایسنا، با وجود ممنوعیت سفر اسرائیلی ها به عربستان اما روزنامه "تایمز اسرائیل" نوشت، رانندگانی از اراضی اشغالی در این رویداد ورزشی جهانی که عربستان در سال ۲۰۲۱ برای دومین سال متوالی میزبان است، شرکت کردند.این روزنامه درباره نحوه حضور این رانندگان اسرائیلی در این مسابقات نوشت، دنی پیرل و شارلی گوتلیپ دو راننده مسابقه رالی داکار از تیم "MY Heritage" به عنوان نماینده بلژیک در این مسابقات شرکت کردند و هیچ چیزی که نشان دهنده اسرائیلی بودن آنها باشد، نداشتند اما گذرنامه هر دو متعلق به رژیم صهیونیستی است.این تیم نیریت اوفیر، همکار تحقیقاتی در مرکز مطالعات حوزه خلیج فارس "ازری" در دانشگاه حیفا را همراهی کرد و وی در صفحه فیس بوک خود تصاویری با اشخاص دیگر از جمله ناصر العطیه، راننده قطری و صالح السیف، راننده سعودی منتشر کرد.کاخ سفید اواخر سال ۲۰۲۰ برای برقراری روابط دیپلماتیک رسمی میان رژیم صهیونیستی و کشورهای عربی امارات، بحرین، سودان و مراکش میانجی گری کرد و مسوولانی در حاشیه این اقدامات تصریح کردند که کشورهای عربی دیگر نیز روابط خود را با این رژیم رسمی خواهند کرد.عربستان جزء کشورهایی است که پیش بینی می شود به قطار عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی ملحق شود به ویژه که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی ماه نوامبر ۲۰۲۰ محرمانه در شهر نیوم عربستان با محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی دیدار کرده بود. اما مسؤولان این کشور مدعی هستند که به رسمیت شناختن کشور فلسطین شرط برقراری ارتباط با رژیم صهیونیستی است.روزنامه تایمز اسرائیل نوشت، عربستان مدت هاست با رژیم صهیونیستی و دیگر کشورهای حوزه خلیج فارس روابط محرمانه دارد اما این روابط طی سال های اخیر گسترش یافته است .انتهای پیام

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه international-بین الملل، نشر خبر " شرکت هیئت ورزشی رژیم صهیونیستی در مسابقات رالی داکار در عربستان از منبع ایسنا. "

 

اخبار گوناگون

× ×