روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: بین الملل منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "قانون "امنیت جامع"، هزاران فرانسوی را به خیابان کشاند" در تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ از منبع ایسنا با موضوع international-بین الملل منتشر گردید.خبر باعنوان "قانون "امنیت جامع"، هزاران فرانسوی را به خیابان کشاند" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

قانون "امنیت جامع"، هزاران فرانسوی را به خیابان کشاند

هزاران معترض فرانسوی بار دیگر در اعتراض به قانون جنجالی موسوم به «امنیت جامع» در پایتخت و چندین شهر دیگر به خیابان آمده و در مجموع بیش از ۸۰ تجمع در سراسر کشور برگزار کردند.

هزاران معترض فرانسوی بار دیگر در اعتراض به قانون جنجالی موسوم به «امنیت جامع» در پایتخت و چندین شهر دیگر به خیابان آمده و در مجموع بیش از ۸۰ تجمع در سراسر کشور برگزار کردند. به گزارش ایسنا به نقل از یورو نیوز، معترضان در پاریس در یک روز برفی با حرکت به سمت میدان معروف باستی و در حالی که پلاکاردهایی با شعار «پلیس همه جا، عدالت هیچ کجا» در دست داشتند، ضمن سر دادن شعار خواستار پس گرفتن این لایحه جنجالی شدند.تجمعات روز شنبه به دعوت مجموعه ای از تشکیلات مردم نهاد از جمله انجمن های طرفدار آزادی بیان و حقوق بشر، عفو بین الملل و نیز انجمن های روزنامه نگاران و سینماگران برگزار شد اما با حضور گسترده نیروهای پلیس ضد شورش، در جریان این تجمعات درگیری خاصی میان پلیس و تظاهرکنندگان روی نداد.مهم ترین بخش این قانون جدید امنیتی، ماده ۲۴ آن است که پخش هر گونه تصویر از مأموران پلیس به هدف آسیب رساندن به آنها را منع و جرم انگاری می کند. منتقدان می گویند این قانون دست پلیس را در اعمال خشونت باز می گذارد زیرا افراد از بیم متهم شدن به «سوء نیت» جرأت نخواهند کرد تصاویر را افشا کنند.بسیاری از معترضان در روز شنبه همچنین خواستار از سرگیری فعالیت های فرهنگی شدند که به دلیل محدودیت های کرونایی تعطیل شده است. پلیس پاریس در روز شنبه اعلام کرد گروهی را قصد داشتند در حاشیه راهپیمایی پاریس کنسرت موسیقی برگزار کنند، متفرق کرده است.در شب سال نو میلادی، پلیس فرانسه چند نفر را به اتهام برگزاری کنسرت موسیقی زیرزمینی در شرایط ممنوعیت کرونایی بازداشت کرد. در آن کنسرت حدود ۲ هزار و ۵۰۰ نفر شرکت کرده بودند.قانون «امنیت جامع» که پیش از این در مجلس ملی فرانسه تصویب شده، قرار است در ماه مارس در سنا بررسی شود.مواد ۲۱ و ۲۲ این قانون جنجالی نیز که موضوع آن اجازه استفاده پلیس از دوربین های کوچک بدنی و پهپاد است، مورد انتقاد شدید طرفداران آزادی بیان و گردش آزاد اطلاعات در فرانسه قرار گرفته است.بسیاری از تشکل های حقوق بشری و طرفدار آزادی بیان در جهان از جمله گزارشگران ویژه سازمان ملل متحد و دفتر کمیسر حقوق بشر اروپا نیز به تصویب این لایحه در فرانسه اعتراض کرده اند.انتهای پیام

برچسب ها:

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه international-بین الملل، نشر خبر " قانون "امنیت جامع"، هزاران فرانسوی را به خیابان کشاند از منبع ایسنا. "

 

اخبار گوناگون

× ×