روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: استان ها منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "شناسایی ۵۰ کودک کار و پلمب ۱۵ انبار ضایعات در مشهد" در تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ از منبع ایسنا با موضوع Provinces-استان ها منتشر گردید.خبر باعنوان "شناسایی ۵۰ کودک کار و پلمب ۱۵ انبار ضایعات در مشهد" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

شناسایی ۵۰ کودک کار و پلمب ۱۵ انبار ضایعات در مشهد

معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی از شناسایی ۵۰ کودک، بازداشت ۹ نفر و پلمب ۱۵ محل و انبار ضایعات طی عملیات اجرایی طرح سایبان مهر خبر داد.

ایسنا/خراسان رضوی معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی از شناسایی ۵۰ کودک، بازداشت ۹ نفر و پلمب ۱۵ محل و انبار ضایعات طی عملیات اجرایی طرح سایبان مهر خبر داد. نیره عابدین زاده با اشاره به اجرای مرحله دوم طرح سایبان مهر با محوریت دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۵ مشهد اظهار کرد: این طرح با همکاری دستگاه های مختلف از جمله عوامل خدوم انتظامی و با هدف حمایت از کودکان کار درحال اجراست و متعاقب اقدامات انجام شده نتایج بازدارنده و پیگیری کننده خوبی نیز حاصل شده است.سرپرست دادسرای امورصغار و مهجورین مشهد گفت: درمرحله قبلی این طرح ۴۰ کودک کار شناسایی شدند و درهمین راستا ۷ محل پلمب و ۵ نفر نیز بازداشت شدند و در مرحله بعد با بازدید از مراکز مختلف ۱۰ کودک شناسایی، ۸ انبار پلمب و ۴ نفر نیز بازداشت شدند.معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی افزود: با عنایت به آیین نامه ساماندهی کودکان کار و نیزقانون حمایت از اطفال و نوجوانان، مجموعه اقداماتی توسط دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان ساماندهی و تعدادی از افراد به دلیل بهره کشی اقتصادی از کار کودکان بازداشت شده و برای آنها پرونده قضایی تشکیل شد.عابدین زاده خاطرنشان کرد: در بازرسی از این مراکز و انبارهای ضایعات مشاهده شد که این کودکان عموما در شرایط غیر بهداشتی و نامناسب مشغول انجام کارهای فوق العاده سخت هستند و متاسفانه در یکی از این انبارها با دپوی ضایعات خطرناک پزشکی وپسماندهای عفونی بیمارستانی نیز مواجه شدیم که درخصوص متصدیان به دلیل تهدید علیه بهداشت عمومی نیز اعلام جرم شد.به گزارش مدیریت روابط عمومی و ارتباطات دادگستری خراسان رضوی، وی افزود: نحوه نگهداری و خروج این ضایعات بیمارستانی پیگیری و با ترک فعل مدیران نیز برخورد خواهد شد. انتهای پیام

برچسب ها:

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه Provinces-استان ها، نشر خبر " شناسایی ۵۰ کودک کار و پلمب ۱۵ انبار ضایعات در مشهد از منبع ایسنا. "

 

اخبار گوناگون

× ×