روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: استان ها منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "اشتغال‌زایی بنیاد نیکوکاری دکتر نبی برای بزهکاران زیر ۱۸ سال" در تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ از منبع ایسنا با موضوع Provinces-استان ها منتشر گردید.خبر باعنوان "اشتغال‌زایی بنیاد نیکوکاری دکتر نبی برای بزهکاران زیر ۱۸ سال" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

اشتغال‌زایی بنیاد نیکوکاری دکتر نبی برای بزهکاران زیر ۱۸ سال

مدیر حقوقی بنیاد نیکوکاری دکتر نبی گفت: براساس جلسه ای که با کانون اصلاح تربیت داشته ایم قرار بر این شده تا بنیاد برای کودکان بزهکار زیر ۱۸ سال نیز اشتغال زایی ایجاد کند تا این افراد بعد از آزادی از کانون به طور موقت اسکان داده شده و بعد از یک سال بازتوانی بتوانند وارد جامعه شوند.

ایسنا/خراسان رضوی مدیر حقوقی بنیاد نیکوکاری دکتر نبی گفت: براساس جلسه ای که با کانون اصلاح تربیت داشته ایم قرار بر این شده تا بنیاد برای کودکان بزهکار زیر ۱۸ سال نیز اشتغال زایی ایجاد کند تا این افراد بعد از آزادی از کانون به طور موقت اسکان داده شده و بعد از یک سال بازتوانی بتوانند وارد جامعه شوند. زهره اکرامی مدیر حقوقی بنیاد نیکوکاری دکتر نبی امروز در نشست مشترک رئیس سازمان زندان های کشور با گروه های جهادی و مردمی مشهد در خصوص فعالیت افراد زندانی و بزه کار با این مجموعه اظهار کرد: بنیاد نیکوکاری دکتر نبی از سال ۱۳۸۷ با تمرکز بر فعالیت زنان سرپرست خانوار آغاز به کار کرده و حدود ۱۵ سال در این زمینه فعالیت دارد. بنیاد نیکوکاری دکتر نبی در حال حاضر زندانیان جرایم عمد، غیر عمد، زنان سرپرست خانوار و معتادان بهبود یافته را تحت پوشش قرار داده است. مجموعه دکتر نبی به غیر از اشتغال زایی برای زندانیان کلاس های مشاوره متفاوت و روان درمانی نیز برای این افراد برگزار می کند. این افراد حدود سه الی ۶ ماه تحت روان درمانی قرار می گیرند.وی افزود: بنیاد نیکوکاری دکتر نبی از آغاز فعالیت تا امروز ۴۰۰۰ نفر را توانمند کرده است. در حال حاضر نیز ۱۳۰۰ نفر را تحت پوشش قرار داده که از این تعداد عده ای در حاشیه شهر زندگی می کنند که برای آن ها اشتغال زایی در منزل انجام شده است.مدیر حقوقی بنیاد نیکوکاری دکتر نبی خاطرنشان کرد: به تازگی کار مشترکی توسط مجموعه دکتر نبی و سرکار خانم عابدین زاده، معاون دادستان مشهد در زمینه کودکان و زنان رها شده در حال انجام است، تا کاهش بزهکاری زنان را شاهد باشیم.وی ادامه داد: در جلسه ای که با کانون اصلاح تربیت برگزار شده است قرار بر این شده تا بنیاد برای کودکان بزهکار زیر ۱۸ سال نیز اشتغال زایی ایجاد کرده تا این افراد بعد از آزادی از کانون به طور موقت اسکان داده شده و بعد از یک سال بازتوانی بتوانند وارد جامعه شوند.حسین خمسه، رابط اداره کل فنی و حرفه ای خراسان رضوی با مجموعه زندان ها در ادامه این نشست اظهار کرد: تشکل های مردم نهاد زیادی در حوزه آسیب های اجتماعی در زندان ها در حال فعالیت هستند که گاهی موازی کاری انجام می دهند. اگر فرآیندی ایجاد شود که بتواند این نهادها را مدیریت کند و هسته مناسبی تشکیل شود، اتفاقات خوبی در بحث زندانیان خواهد افتاد.وی افزود: اگر ارتباط سازمان زندان ها با دستگاه های هم عرض به صورت فنی و برنامه ریزی شده باشد در زمینه اشتغال زایی زندانیان آزاد شده و خانواده های آن ها می توانند کارهای مفیدی انجام دهند. انتهای پیام

برچسب ها:

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه Provinces-استان ها، نشر خبر " اشتغال‌زایی بنیاد نیکوکاری دکتر نبی برای بزهکاران زیر ۱۸ سال از منبع ایسنا. "

 

اخبار گوناگون

× ×