روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: استان ها منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "زراعت "چوب" در کانون‌های ریزگرد خوزستان" در تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ از منبع ایسنا با موضوع Provinces-استان ها منتشر گردید.خبر باعنوان "زراعت "چوب" در کانون‌های ریزگرد خوزستان" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

زراعت "چوب" در کانون‌های ریزگرد خوزستان

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خوزستان گفت: به جای استفاده از اعتبارات دولتی برای تثبیت کانون های ریزگرد خوزستان، در برنامه است که از این عرصه ها برای تولید چوب استفاده شود؛ بخش خصوصی با سرمایه گذاری در این زمینه، علاوه بر تثبیت کانون های ریزگرد خوزستان، به ایجاد اشتغال نیز می پردازد.

ایسنا/خوزستان مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خوزستان گفت: به جای استفاده از اعتبارات دولتی برای تثبیت کانون های ریزگرد خوزستان، در برنامه است که از این عرصه ها برای تولید چوب استفاده شود؛ بخش خصوصی با سرمایه گذاری در این زمینه، علاوه بر تثبیت کانون های ریزگرد خوزستان، به ایجاد اشتغال نیز می پردازد. کوروش کیانی در جلسه شورای برنامه ریزی خوزستان که امروز (۲۷ دی ماه) برگزار شد، با اشاره به طرح توسعه زارعت چوب در خوزستان اظهار کرد: حدود ۱۶ هزار هکتار عرصه مناسب برای کاشت گونه های چوب ده به ویژه گونه اوکالیپتوس در خوزستان شناسایی شده است که عمده این عرصه ها در کانون های ریزگرد قرار دارند.به گزارش ایسنا، وی افزود: منابع تامین آب این گونه های چوب ده نیز از طریق آب های نامتعارف پیش بینی شده است؛ زهآب نیشکر، زهآب پرورش ماهی آزادگان و تصفیه فاضلاب صنعتی اهواز از جمله منابع آبی در نظر گرفته شده برای آبیاری این عرصه ها هستند.مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خوزستان تصریح کرد: عرصه های مورد نظر برای کشت، جانمایی و مشخص شده اند و قرار است در فاز اول در سطح یک هزار و ۷۰۰ هکتار اجرایی شود. طرح های اجرایی برای سایر عرصه ها نیز تهیه شده است و پیگیر مجوز تامین آب برای این طرح ها هستیم.کیانی عنوان کرد: به جای استفاده از اعتبارات دولتی برای تثبیت کانون های ریزگرد خوزستان، در برنامه است که از این عرصه ها برای تولید چوب استفاده شود؛ بخش خصوصی با سرمایه گذاری در این زمینه، علاوه بر تثبیت کانون های ریزگرد خوزستان، به ایجاد اشتغال نیز می پردازد.وی افزود: این طرح، قطعا بر شرایط اقلیمی و آب و هوایی شهرستان اهواز نیز اثرگذاری مثبت خواهد داشت.مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خوزستان با بیان اینکه حدود ۳۵۰ هزار هکتار کانون فوق بحرانی ریزگرد در خوزستان وجود دارد، گفت: با اقدامات انجام شده در طرح های نهال کاری، بوته کاری و مدیریت روان آب ها بیش از ۲۳۰ هزار هکتار از این عرصه ها تثبیت شده است اما لازم است این اقدامات تداوم پیدا کنند.کیانی عنوان کرد: با توجه به بارندگی ها، رویکرد اداره کل منابع طبیعی از انتقال آب بین حوضه ای و نهال کاری در کانون های ریزگرد، به سمت مدیریت روان آب ها تغییر کرده است. به جز ۲۳۰ هزار هکتاری عرصه ریزگرد تثبیت شده، باید برای سایر عرصه ها نیز برنامه داشته باشیم و کار انجام شود تا شاهد تثبیت همه عرصه های ریزگرد استان خوزستان باشیم.وی خاطرنشان کرد: برای توسعه زارعت چوب باید ردیف اعتباری برای تولید نهال در خوزستان در نظر گرفته شود تا در درون استان نهال تولید کنیم. این کار باعث می شود بتوانیم در حاشیه اراضی زراعی و عرصه های ریزگرد به توسعه زراعت چوب بپردازیم.انتهای پیام

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه Provinces-استان ها، نشر خبر " زراعت "چوب" در کانون‌های ریزگرد خوزستان از منبع ایسنا. "

 

اخبار گوناگون

× ×