روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: استان ها منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "قطعی برق خسارت زیادی به واحدهای صنعتی وارد می‌کند" در تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ از منبع ایسنا با موضوع Provinces-استان ها منتشر گردید.خبر باعنوان "قطعی برق خسارت زیادی به واحدهای صنعتی وارد می‌کند" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

قطعی برق خسارت زیادی به واحدهای صنعتی وارد می‌کند

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تبریز مطرح کرد: واحدهای صنعتی با قطعی برق خسارات زیادی را متحمل می شوند ولی واحدهای استخراج ارز دیجیتال بدون دغدغه فعالیت می کنند.

ایسنا/آذربایجان شرقی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تبریز مطرح کرد: واحدهای صنعتی با قطعی برق خسارات زیادی را متحمل می شوند ولی واحدهای استخراج ارز دیجیتال بدون دغدغه فعالیت می کنند. یونس ژائله عصر امروز شنبه در شصت و هشتمین شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی آذربایجان شرقی با اشاره به قطع ناگهانی برق و آسیب های وارد شده طی آن به واحدهای صنعتی و تولیدی اظهار کرد: صاحبان صنایع و واحدهای تولیدی در فصل تابستان اقدام به مراعات وضع موجود کرده و به خاطر کمبود برق، فعالیت خطوط تولیدی خود را متوقف و یا محدود کردند. وی ادامه داد: اکنون در فصل زمستان انتظار داریم که حداقل قبل از قطعی برق، اطلاع رسانی مختصری به واحدهای تولیدی و صنعتی صورت پذیرد تا شاهد وارد شدن خسارت های سنگین به این واحدها و خرابی دستگاه ها و ماشین آلات آنها نباشیم. وی با اشاره به فعالیت واحدهای استخراج ارز دیجیتال نیز گفت: این افراد بدون دغدغه های مالیاتی و یا برگشت ارز حاصل از صادرات، به راحتی فعالیت می کنند و میلیون ها دلار نیز درآمد دارند که به جای آن ها، واحدهای صنعتی باید با مشکل برق مواجه شده و خسارت ببینند.رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تبریز ادامه داد: باید اجازه ی تولید، انتقال و فروش برق برای فعالان بخش خصوصی صادر شود و دولت بستر لازم برای فعالیت این بخش را فراهم کند. وی با بیان اینکه این موضوع بیشتر در شهرک های صنعتی به چشم می خورد، خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم در این شهرک ها به تولید برق بپردازیم، واحدهای صنعتی مستقر در شهرک ها مصرف کننده برق تولیدی بوده و جلوی هر گونه هدررفت برق در فاصله بین تولید و مصرف گرفته خواهد شد.وی با اشاره به اینکه مشکلات مربوط به برق واحدهای تولیدی و صنعتی مختص زمان حاضر نیست، تاکید کرد: باید زیرساخت های واحدهای تولیدی در شهرک ها تکمیل شده تا مشکلات سرمایه گذارانی که با هر زحمت و تلاش اقدام به گرفتن وام و تسهیلات نموده و ماشین آلات خود را در محل نصب می کنند و به دلیل مشکلات برق، در آستانه ورشکسته شدن قرار گرفته اند، حل شود.ژائله همچنین در خصوص پیشنهاد تشکیل دادگاه های تجاری در استان نیز گفت: انتخاب هیأت های داوری با عاملیت اتاق بازرگانی برای حل بسیاری از شکایات و دعاوی تجاری می تواند کارگشا بوده و میزان مراجعات به دادگاه ها را کمتر کند. وی در پایان همچنین بر آموزش های لازم در خصوص انعقاد قراردادهای مناسب که بحث داوری در آن ها به درستی تبیین می شود، تاکید کرد.انتهای پیام

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه Provinces-استان ها، نشر خبر " قطعی برق خسارت زیادی به واحدهای صنعتی وارد می‌کند از منبع ایسنا. "

 

اخبار گوناگون

× ×