روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: بین الملل منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "ترکیه در دولت بایدن طرح کارگروه مشترک اس-۴۰۰ را دوباره مطرح می‌کند" در تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ از منبع ایسنا با موضوع international-بین الملل منتشر گردید.خبر باعنوان "ترکیه در دولت بایدن طرح کارگروه مشترک اس-۴۰۰ را دوباره مطرح می‌کند" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

ترکیه در دولت بایدن طرح کارگروه مشترک اس-۴۰۰ را دوباره مطرح می‌کند

وزیر امور خارجه ترکیه گفت، آنکارا بار دیگر پیشنهاد خودش برای تشکیل یک کارگروه مشترک با ایالات متحده به منظور بررسی جنبه های فنی دستیابی آن به سیستم های دفاعی اس-۴۰۰ روسیه را به محض روی کار آمدن جو بایدن مطرح می کند.

وزیر امور خارجه ترکیه گفت، آنکارا بار دیگر پیشنهاد خودش برای تشکیل یک کارگروه مشترک با ایالات متحده به منظور بررسی جنبه های فنی دستیابی آن به سیستم های دفاعی اس-۴۰۰ روسیه را به محض روی کار آمدن جو بایدن مطرح می کند. به گزارش ایسنا، مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در جمع خبرنگاران در پروازی به سمت پاکستان این اظهارات را مطرح کرد. جو بایدن روز چهارشنبه ریاست جمهوری را از دونالد ترامپ تحویل میگیرد.شبکه ان تی وی به نقل از چاووش اوغلو گزارش داد: ما شاهد تلاش های صادقانه ای برای ارتقای روابطمان خواهیم بود. ما همین رویکرد را از دولت بایدن انتظار داریم. گمان می کنم این یک دوره قابل پیش بینی تر در مناسبات ما باشد اما ما آماده ایم.ماه گذشته، واشنگتن تحریم هایی را بابت خرید سامانه های دفاعی اس-۴۰۰ روسیه به آنکارا تحمیل کرد؛ اقدامی که از دید ترکیه "اشتباهی بزرگ" است. واشنگتن همچنین ترکیه را از برنامه جنگنده های اف-۳۵ کنار گذاشت.واشنگتن می گوید که اس-۴۰۰ ها تهدیدی برای جنگنده های اف-۳۵ خودش و سامانه های دفاع ناتو هستند. ترکیه با رد این ادعا تاکید دارد که اس-۴۰۰ها با سیستم های ناتو مطابق خواهند شد و پیشنهاد تشکیل یک کارگروه مشترک برای بررسی ادعاهای مذکور را داده است.انتهای پیام

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه international-بین الملل، نشر خبر " ترکیه در دولت بایدن طرح کارگروه مشترک اس-۴۰۰ را دوباره مطرح می‌کند از منبع ایسنا. "

 

اخبار گوناگون

× ×