روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: بین الملل منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "تشکیل "منطقه الخضراء" در پایتخت آمریکا!" در تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ از منبع ایسنا با موضوع international-بین الملل منتشر گردید.خبر باعنوان "تشکیل "منطقه الخضراء" در پایتخت آمریکا!" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

تشکیل "منطقه الخضراء" در پایتخت آمریکا!

سرویس مخفی آمریکا در آستانه روز تحلیف جو بایدن، یک منطقه نظامی شده در داخل پایتخت ایالات متحده ایجاد کرده که شبیه استقرار استحکامات نظامی در منطقه الخضرا بغداد (منطقه سبز) بعد از حمله آمریکا به عراق است.

سرویس مخفی آمریکا در آستانه روز تحلیف جو بایدن، یک منطقه نظامی شده در داخل پایتخت ایالات متحده ایجاد کرده که شبیه استقرار استحکامات نظامی در منطقه الخضرا بغداد (منطقه سبز) بعد از حمله آمریکا به عراق است. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری راشا تودی، در بحبوحه نگرانی ها بر سر اینکه مراسم تحلیف جو بایدن در بیستم ژانویه ممکن است به سمت ناآرامی کشیده شود، مقام های امنیتی برای گسترش قابل توجه پارامترهای امنیتی در اطراف کنگره که اوایل همین ماه هدف حمله معترضان قرار گرفت، تصمیم گرفته اند.منطقه های "قرمز" و "سبز" جدید به دست سرویس مخفی آمریکا در نزدیکی کاخ سفید، بنای یادبود لینکلن، نشنال مال و کنگره بر پا شده اند. حتی برخی از مناطق تجاری و مسکونی اطراف هم تحت پارامترهای امنیتی حفاظت شده قرار گرفته اند. سرویس مخفی، "منطقه سبز" را خیابان هایی تعریف می کند که تنها برای سکنه و کسب و کارها قابل دسترس هستند. اشخاصی که بخواهند وارد منطقه سبز شوند باید اوراق هویتی نشان دهند. از طرف دیگر، "منطقه قرمز" قابل تردد نیست به جز استثنا برای تردد خودروهای دارای مجوز.بیش از ۲۰ هزار نیروی مسلح گارد ملی در اطراف این منطقه که با بلوک های بتنی، حصارهای آهنی همراه با سیم خاردار و گشت زنی هاموی ها حفاظت می شود، مستقر خواهند شد. محدودیت در این مناطق از روز جمعه اعلام شد و انتظار می رود تا ۲۱ ژانویه برقرار باشد. با این حال شهردار واشنگتن دی.سی به سکنه هشدار داد که از فردای روز تحلیف بایدن این تدابیر امنیتی سفت و سخت ممکن است به یک "وضع عادی جدید" تبدیل شود. او یک چارچوب زمانی مشخص برای برچیده شدن این موانع اعلام نکرد.تشکیل این منطقه های بی سابقه در قلب پایتخت آمریکا با واکنش هایی در فضای مجازی همراه شده است.بسیاری از کاربران، منطقه سبز واشنگتن دی.سی را با منطقه سبز بغداد مقایسه می کنند. منطقه سبز بغداد بعد از حمله آمریکا به عراق شکل گرفت و یک محوطه شدیدا حفاظت شده است که ساختمان های دولتی را در خود جای می دهد.مایکل تریسی، یک روزنامه نگار در توییتر نوشت: سرویس مخفی، منطقه حفاظت شده در دی.سی را "منطقه سبز" نامیده است. شاید تا چهارشنبه این منطقه یک "مینی بغداد" شود.وولف بلیتزر از شبکه سی ان ان هم گفت این وضعیت "بد" در واشنگتن برای او یادآور مناطق جنگی است که او در بغداد یا موصل یا فلوجه دیده است. استیو مولیس از شبکه ان پی آر هم این تدابیر امنیتی در پایتخت آمریکا را "پادآرمانشهر" و همینطور بازتاب فضای سیاسی و اجتماعی کنونی در این کشور توصیف کرد.انتهای پیام

برچسب ها:

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه international-بین الملل، نشر خبر " تشکیل "منطقه الخضراء" در پایتخت آمریکا! از منبع ایسنا. "

 

اخبار گوناگون

× ×