روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: بین الملل منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "بن‌لادن ماه‌ها قبل از مرگ، به فکر ترک خانه امن پاکستان بود" در تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ از منبع ایسنا با موضوع international-بین الملل منتشر گردید.خبر باعنوان "بن‌لادن ماه‌ها قبل از مرگ، به فکر ترک خانه امن پاکستان بود" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

بن‌لادن ماه‌ها قبل از مرگ، به فکر ترک خانه امن پاکستان بود

اسامه بن لادن که از زندگی در انزوا در یک خانه امن در شهر ابیت آباد پاکستان ناامید شده بود، ماه ها قبل از حمله تکاوران آمریکایی که طی آن جانش را از دست داد، می خواست به مکان دیگری برود.

اسامه بن لادن که از زندگی در انزوا در یک خانه امن در شهر ابیت آباد پاکستان ناامید شده بود، ماه ها قبل از حمله تکاوران آمریکایی که طی آن جانش را از دست داد، می خواست به مکان دیگری برود. به گزارش ایسنا، بر اساس گزارشی که روزنامه هندوستان تایمز منتشر کرده، بن لادن ماه ها قبل از اینکه سرانجام توسط سیا پیدا و کشته شود، نوشت که شاید زمان عزیمتش فرا رسیده باشد. رهبر سابق القاعده در نامه ای با ابراز سرخوردگی عمیق از انزوای خود در ابیت آباد، به رفتن فکر می کرد.اسامه بن لادن در نامه ای که به همسرش خیریه نوشت، با اشاره به دو "برادر پاکستانی" که او را پناه دادند و ارتباطات اصلی او با دنیای خارج بودند، آورد: «من فکر می کنم که باید آنها را ترک کنم اما هماهنگ کردن مکان دیگری که شما، حمزه و همسرش بتوانید به ما بپیوندید چند ماه طول می کشد. من از شما طلب آمرزش می کنم، امیدوارم که شرایط را درک کنید و دعا کنید که خداوند پیوستن دوباره را آسان کند، انشاالله.»کمتر از شش ماه بعد، در ماه مه ۲۰۱۱، عوامل ایالات متحده به منطقه رفتند و بن لادن و میزبانان پاکستانی او را کشتند.به نوشته ایندیپندنت، خیریه، که در نامه خطاب به او نوشته شده و در نهایت در ابیت آباد به او پیوست، دستگیر و به مقامات پاکستانی تحویل داده شد.این نامه بخشی از اسنادی است که به تازگی از حالت محرمانه خارج شده و در جریان حمله به مجموعه محل زندگی بن لادن کشف شده است. این نامه روز چهارشنبه توسط دفتر اطلاعات ملی منتشر شد.بن لادن در این سند سه صفحه ای، تلاش های خود را برای پیوستن به خانواده اش بازگو می کند، اما او می گوید که پیشنهادات وی برای این کار توسط ابو احمد الکویتی و برادرش، که مسئول حفاظت از رهبر القاعده و خانواده های او بودند، رد شد.او نوشته که میزبانانش از ماندن در کنارش و عواقب ناشی از آن - از نظر امنیتی - خسته می شوند: «آنها به سطحی از خستگی رسیده اند که در حال ترک همه ما هستند.»بن لادن نوشت که او پیشنهاد مصالحه ارایه داده، از جمله اینکه اجازه یابد خیریه را به طور موقت ملاقات کند، یا اینکه او را جایگزین یکی دیگر از ساکنان کند تا تعداد افرادی که در این محوطه مانده اند از حدی بیشتر نشود.بن لادن نوشته که همه این پیشنهادات توسط حامیانش رد شده و باعث شده که وی به ترک آنها فکر کند.تمایل او به درنظر گرفتن تغییر مکان با وجود خطراتش نشان دهنده سطح ناامیدی اوست. پس آن که از سال ها بود به ندرت جسارت خروج از دیوارهای بتنی محوطه سه طبقه را پیدا کرده بود.انتهای پیام

برچسب ها:

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه international-بین الملل، نشر خبر " بن‌لادن ماه‌ها قبل از مرگ، به فکر ترک خانه امن پاکستان بود از منبع ایسنا. "

 

اخبار گوناگون

× ×