روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: استان ها منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "معرفی «گزیده شاهنامه فردوسی» توسط یک نویسنده" در تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ از منبع ایسنا با موضوع Provinces-استان ها منتشر گردید.خبر باعنوان "معرفی «گزیده شاهنامه فردوسی» توسط یک نویسنده" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

معرفی «گزیده شاهنامه فردوسی» توسط یک نویسنده

این کتاب گزیده ای از اثر بزرگ شاهنامه است که به اهتمام «محمدعلی فروغی» در انتشارات اشکان به چاپ رسیده و منتشر شده؛ این کتاب کوچک و سبک است و به راحتی امکان حمل و جابه جایی دارد.

ایسنا/قزوین این کتاب گزیده ای از اثر بزرگ شاهنامه است که به اهتمام «محمدعلی فروغی» در انتشارات اشکان به چاپ رسیده و منتشر شده؛ این کتاب کوچک و سبک است و به راحتی امکان حمل و جابه جایی دارد. دوشنبه ها با اهالی کتاب قرار همنشینی داریم تا تلخی روزگار کرونا را با کتاب شیرین کنیم که به فرموده حضرت حافظ: دو یار زیرک و از باده کهن دومنی/ فراغتی و کتابی و گوشه چمنی.دوشنبه ها با پویش #کتاب_یار میهمان صفحات شما در فضای مجازی هستیم. این هفته «شاهنامه فردوسی» توسط حامد مکملی، نویسنده، کارگردان و بازیگر تئاتر قزوینی معرفی می شود.معرفی شناسنامه ای کتاباین کتاب گزیده ای از اثر بزرگ شاهنامه است که به اهتمام «محمدعلی فروغی» در انتشارات اشکان به چاپ رسیده و منتشر شده است. این کتاب کوچک و سبک است و به راحتی امکان حمل و جابه جایی دارد.این کتاب درباره ...این کتاب گزیده ای از داستان های شاهنامه فردوسی است، محمدعلی فروغی ابیات اصلی شاهنامه و راهنمای داستانش را در این کتاب آورده که می شود به آسانی داستان ها را دنبال و کُنه مطلب را از آن داستان دریافت کرد؛ به نظر من این کتاب باید همواره هم نشین ما باشد.این کتاب را بخوانید چون...مطالعه این کتاب واجب است چون شاهنامه فردوسی تاریخ تمدن و فرهنگ ماست و باید این فرهنگ و تمدن را بشناسیم؛ باید فردوسی را بشناسیم. چرا که فردوسی با شاهنامه اش زبان ما را از انقراض و انحطاط نجات داد و به ما کمک کرد تا زبانمان، اساطیرمان و تاریخمان را فراموش نکنیم.این کتاب را توصیه می کنم به...این کتاب را به تمام کسانی که فرزند دارند توصیه می کنم به این دلیل که می تواند کتابی برای قصه گفتن برای بچه ها و آشنا کردن آن ها با اساطیرمان باشد. در عین حال پدر و مادر هم یک بار دیگر شاهنامه را مرور می کنند.این پاراگراف از کتاب را خیلی پسندیدم...به یکی از درخشان ترین فصل های شاهنامه فردوسی اشاره می کنم آنجا که رستم و سهراب، پدر و پسر، با همدیگر رو در رو می شوند، از دو تا کشور، بدون اینکه همدیگر را بشناسند. می گوید بعد از اینکه رستم پهلوی سهراب را می درد به خنجر و به زمینش می زند سهراب می گوید که: «کنون گر تو در آب ماهی شوی/ و یا چون شب اندر سیاهی شوی/ و گر چون ستاره شوی بر سپهر/ ببری ز روی زمین پاک مهر/ بخواهد هم از تو پدر، کین من/ چو بیند که خشت است بالین من/ از آن نامداران و گردن کشان/ کسی هم برد سوی رستم نشان/ که سهراب کشته ست و افکنده خوار/ همی خواست کردن تو را خواستار/ چو بشنید رستم سرش خیره گشت...»انتهای پیام

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه Provinces-استان ها، نشر خبر " معرفی «گزیده شاهنامه فردوسی» توسط یک نویسنده از منبع ایسنا. "

 

اخبار گوناگون

× ×