روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: استان ها منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "عمویی: مرکز مطالعات آب‌های مرزی و مشترک تشکیل می‌شود" در تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ از منبع ایسنا با موضوع Provinces-استان ها منتشر گردید.خبر باعنوان "عمویی: مرکز مطالعات آب‌های مرزی و مشترک تشکیل می‌شود" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

عمویی: مرکز مطالعات آب‌های مرزی و مشترک تشکیل می‌شود

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی آخرین وضعیت رودخانه های مرزی کشور گفت که به زودی مرکز مطالعات آب های مرزی و مشترک تشکیل می شود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی آخرین وضعیت رودخانه های مرزی کشور گفت که به زودی مرکز مطالعات آب های مرزی و مشترک تشکیل می شود. ابوالفضل عمویی در گفت و گو با ایسنا در توضیح جلسه امروز کمیته امنیت آب کمیسیون امنیت ملی گفت: این جلسه با حضور مسوولانی از وزارت خانه های نیرو، خارجه، کشاورزی و کشور، ستاد کل نیروهای مسلح، سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح، سازمان حفاظت محیط زیست، مرکز پژوهش ها و مرکز بررسی های استراتژیک برای بررسی آخرین وضعیت رودخانه های مرزی کشور برگزار شد.وی توضیح داد: با توجه به وجود بیش از ۲ هزار کیلومتر مرز آبی رودخانه ای در کشور ما، موضوع امنیت آب اهمیت بسیاری دارد؛ طبق گزارش های ارائه شده به میزان ۷ درصد وابستگی به منابع آب های مرزی وجود دارد به همین دلیل باید توجه ویژه ای برای اجرای طرح های توسعه ای منابع آبی و خاکی در استان های مرزی صورت گیرد. علاوه این نیز گزارش هایی درباره بهره برداری از رودخانه های مرزی، موقعیت ایران و دسترسی به رودخانه های مرزی و وضعیت رودخانه های مرزی در همسایگی ما با کشورهای افغانستان، ترکمنستان، عراق، ترکیه، جمهوری آذربایجان و ارمنستان ارائه شد.عمویی گفت که در این جلسه مباحثی پیرامون قانون حفظ و تثبیت کناره و بستر رودخانه های مرزی مصوب سال ۶۳ مطرح شد، مجلس آمادگی دارد تا ضمن پیگیری وظایف نظارتی اش برای رفع خلاءهای قانونی، همکاری لازم را با دستگاه های اجرایی داشته باشد.وی افزود: یکی دیگر از مباحث مطرح شده در این جلسه تشکیل مرکز مطالعات آب های مرزی و مشترک با همکاری دستگاه ذیربط از جمله وزارت نیرو در کشور است البته انجمن هیدرولیک در کشور بر اساس قواعد وزارت علوم و با همکاری اساتید دانشگاه نیز ایجاد شده است.انتهای پیام

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه Provinces-استان ها، نشر خبر " عمویی: مرکز مطالعات آب‌های مرزی و مشترک تشکیل می‌شود از منبع ایسنا. "

 

اخبار گوناگون

× ×