روی خط خبر

  • بین الملل
  • ایسنا
  • پادشاه عمان احکام جدیدی درباره پارلمان، انتقال قدرت و تعیین ولیعهد صادر کرد
 درخواست حذف مطلب

موضوع: بین الملل منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "پادشاه عمان احکام جدیدی درباره پارلمان، انتقال قدرت و تعیین ولیعهد صادر کرد" در تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ از منبع ایسنا با موضوع international-بین الملل منتشر گردید.خبر باعنوان "پادشاه عمان احکام جدیدی درباره پارلمان، انتقال قدرت و تعیین ولیعهد صادر کرد" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

پادشاه عمان احکام جدیدی درباره پارلمان، انتقال قدرت و تعیین ولیعهد صادر کرد

رسانه های رسمی عمان امروز، دوشنبه اعلام کردند، سلطان این کشور علاوه بر قانون جدید پارلمان، اساسنامه جدیدی برای سازوکار انتقال قدرت و تعیین ولیعهد اعلام کرده است.

رسانه های رسمی عمان امروز، دوشنبه اعلام کردند، سلطان این کشور علاوه بر قانون جدید پارلمان، اساسنامه جدیدی برای سازوکار انتقال قدرت و تعیین ولیعهد اعلام کرده است. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری عمان، سلطان هیثم بن طارق، سلطان عمان امروز دو فرمان سلطنتی در خصوص تاسیس "شورای عمان" و "تدوین اساسنامه دولت" صادر کرد که شامل تدوین سازوکار مشخص و ثابت انتقال قدرت و تعیین ولیعهد می شود.در راستای اجرای سند چشم انداز ۲۰۴۰ در این دو حکم به صدور اساسنامه دولت و صدور قانون شورای عمان (پارلمان) اشاره شده است. به طوریکه شامل حکم شماره شش به عنوان مهمترین دستور می شود؛ حکمی که مربوط به تدوین سازوکار مشخص و ثابت گذار قدرت در این کشور و تدوین سازوکار تعیین ولیعهد، بیان وظایف و اختیارات اوست.طبق گزارش خبرگزاری رسمی عمان، همچنین در این احکام آمده است، قانون اساسی این کشور حقوق و آزادی های بیشتری را برای شهروندان تضمین می کند به طوریکه ایجاد سازوکار جدید و مشخص برای انتقال قدرت در کشور، تدوین سازوکار تعیین ولیعهد، بیان مسؤولیت و اختیارات او، تاکید بر اصل حاکمیت قانون و استقلال دستگاه قضا به عنوان اصل حکومتی در کشور را مد نظر قرار می دهد.این خبرگزاری افزود: احکام جدید همچنین احیای تحقیقات علمی، توجه به مبتکران و مخترعان، حق زندگی و عزت انسانی، زندگی امن و حفظ حریم خصوصی را تضمین می کنند و بخش زندان ها و کانون های اصلاح و تربیت را تحت نظارت مستقیم قضایی قرار می دهند و حفاظت از میراث ملی را تضمین و هرگونه تعدی به آن و تجارت آثار فرهنگی و ملی را جرمی قلمداد می کنند که باید مشمول قانون مجازات شود.این خبرگزاری همچنین ادامه داد: در راستای حکمرانی موسسات کشور اساسنامه مربوطه فصلی خاص برای پیگیری عملکرد نهادهای دولتی و نظارت بر آنها در نظر گرفته و این کار با ایجاد کمیته پیگیری سلطنتی محقق خواهد شد که مسؤولیت پیگیری و ارزیابی عملکرد وزیران، معاونان وزیران و افراد مسؤول را برعهده دارد و نیز متنی خاص مربوط به سیستم نظارت مالی و اداری بر دولت در راستای حمایت از نقش آن در تحقق حکمرانی اختصاص داده شده است.سلطان هیثم بن طارق آل سعید قدرت را یک سال پیش در پی مرگ سلطان قابوس به دست گرفت که هیچ ولیعهدی نداشت. این فرامین نیز به مناسبت یک سالگی سطلنت سلطان هیثم بن طارق صادر شده اند.انتهای پیام

برچسب ها:

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه international-بین الملل، نشر خبر " پادشاه عمان احکام جدیدی درباره پارلمان، انتقال قدرت و تعیین ولیعهد صادر کرد از منبع ایسنا. "

 

اخبار گوناگون

× ×