روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: اجتماعی منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "چشم‌انداز نگران‌کننده میزان دی‌اکسید کربن جو زمین در ۲۰۲۱" در تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ از منبع ایسنا با موضوع social-اجتماعی منتشر گردید.خبر باعنوان "چشم‌انداز نگران‌کننده میزان دی‌اکسید کربن جو زمین در ۲۰۲۱" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

چشم‌انداز نگران‌کننده میزان دی‌اکسید کربن جو زمین در ۲۰۲۱

سازمان هواشناسی انگلیس پیش بینی می کند که در سال جاری میلادی دی اکسید کربن موجود در جو زمین به قدری افزایش خواهد یافت که از میزان آن تا پیش از آغاز انقلاب صنعتی، ۵۰ درصد بیشتر خواهد بود. 

سازمان هواشناسی انگلیس پیش بینی می کند که در سال جاری میلادی دی اکسید کربن موجود در جو زمین به قدری افزایش خواهد یافت که از میزان آن تا پیش از آغاز انقلاب صنعتی، ۵۰ درصد بیشتر خواهد بود. به گزارش ایسنا، کارشناسان می گویند، این مرحله نگران کننده در شرایطی رخ می دهد که بشر همچنان به تولید گازهای گلخانه ای از طریق مصرف سوخت های فسیلی و جنگل زدایی ادامه می دهد.سازمان هواشناسی انگلیس پیش بینی می کند که سطح دی اکسید کربن در جو زمین در رصدخانه «موانا لوا» هاوایی، چندین هفته از آوریل تا ژوئن از میزان ۴۱۷ ذره در میلیون (ppm) خواهد گذشت. این رقم ۵۰ درصد بیش از میزان دی اکسید کربنی است که در اواخر قرن هجدهم میلادی و با شروع انقلاب صنعتی، در جو وجود داشت. بر اساس اعلام سازمان هواشناسی انگلیس، در آن زمان سطح دی اکسید کربن اتمسفر چیزی حدود ۲۷۸ ذره در میلیون بوده است.پروفسور ریچارد بتس که پیش بینی های سالانه اداره هواشناسی انگلیس را مدیریت می کند، می گوید: میزان دی اکسید کربن سال گذشته در رصدخانه موانا لوا برای چند روز به ۴۱۷ ذره در میلیون رسید، اما این نخستین باری خواهد بود که چند هفته متوالی به این میزان برسد.او می افزاید: رسیدن به میزان ۴۱۷ ذره در میلیون در سال جاری، تغییرات فیزیکی فوری و ناگهانی در آب وهوای زمین ایجاد نمی کند، اما نشانه ای آشکار و نمادین است و زیرا نشان می دهد که ما به چه میزان ترکیبات اتمسفر را با فعالیت های انسانی دستخوش تغییر کرده ایم و هنوز در مسیر خطا پیش می رویم. به گزارش ایندیپندنت، محدود کردن گرمایش جهانی به میزان ۱.۵ درجه سانتیگراد بالاتر از دوران پیشاصنعتی، هدف آرمانی و آرزومندانه ای است که کشورها در توافقنامه پاریس تعیین کرده اند. انتهای پیام

برچسب ها:

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه social-اجتماعی، نشر خبر " چشم‌انداز نگران‌کننده میزان دی‌اکسید کربن جو زمین در ۲۰۲۱ از منبع ایسنا. "

 

اخبار گوناگون

× ×