روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: استان ها منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "آغاز فصل نهایی کاوش معبد لائودیسه نهاوند" در تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ از منبع ایسنا با موضوع Provinces-استان ها منتشر گردید.خبر باعنوان "آغاز فصل نهایی کاوش معبد لائودیسه نهاوند" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

آغاز فصل نهایی کاوش معبد لائودیسه نهاوند

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان نهاوند از آغاز فصل نهایی کاوش معبد لائودیسه نهاوند خبر داد و گفت: فصل ششم کاوش با هدف به دست آوردن سرنخ هایی از معبد لائودیسه انجام خواهد شد.

ایسنا/همدان رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان نهاوند از آغاز فصل نهایی کاوش معبد لائودیسه نهاوند خبر داد و گفت: فصل ششم کاوش با هدف به دست آوردن سرنخ هایی از معبد لائودیسه انجام خواهد شد. محسن جانجان در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه محله دوخواهران به عنوان هسته مرکزی شهر نهاوند از قدمتی تاریخی برخوردار است، اظهار کرد: هدف دیگر این فصل از کاوش تعیین تکلیف و رفع مشکل ساخت وساز اهالی منطقه دو خواهران است.وی با بیان اینکه در فصل پنجم کاوش برای نخستین بار آثاری از دوره پیش از تاریخ کشف شد، ادامه داد: با توجه به موقعیت زیست محیطی شهرستان نهاوند همواره پیشینه استقرار در این شهر به پیش از دوران سلوکی مطرح بوده است.جانجان اضافه کرد: انتظار می رود با توجه به وجود تپه گیان و تپه بابا قاسم شواهد قدیمی تری از دوران تاریخی در نهاوند کشف شود که در فصل پنجم سرنخ هایی از محوطه پیش از تاریخ و عصر مفرغ میانی کشف شد.رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان نهاوند تصریح کرد: این کشفیات نشان داد قدمت استقرار در نهاوند قدیمی تر از دوره تاریخی است و البته ممکن است در کاوش و گمانه زنی فصل ششم تغییراتی در نتایج حاصل شود.وی در پایان خاطرنشان کرد: در فصل های گذشته کاوش معبد لائودیسه آثاری از دوران سلوکی و اشکانی مانند سفال، پایه ستون، سرستون، ساقه ستون، مجسمه های کوچک خدایان یونانی و سکه های نقره کشف شده است.انتهای پیام

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه Provinces-استان ها، نشر خبر " آغاز فصل نهایی کاوش معبد لائودیسه نهاوند از منبع ایسنا. "

 

اخبار گوناگون

× ×