روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: بین الملل منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "ترکیه: فرانسه باید به خاطر جرم‌هایش در آفریقا محاکمه شود" در تاریخ ۱۳۹۷/۱۱/۲۳ از منبع ایسنا با موضوع international-بین الملل منتشر گردید.خبر باعنوان "ترکیه: فرانسه باید به خاطر جرم‌هایش در آفریقا محاکمه شود" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

ترکیه: فرانسه باید به خاطر جرم‌هایش در آفریقا محاکمه شود

سخنگوی حزب حاکم ترکیه اعلام کرد: مقامات فرانسه به خاطر نقض حقوق بشر و کشتار مردم در آفریقا از کامرون گرفته تا الجزایر باید محاکمه شوند.

سخنگوی حزب حاکم ترکیه اعلام کرد: مقامات فرانسه به خاطر نقض حقوق بشر و کشتار مردم در آفریقا از کامرون گرفته تا الجزایر باید محاکمه شوند.به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، عمر چلیک، سخنگوی حزب حاکم ترکیه اعلام کرد: فرانسه باید با تاریخ روبه رو شود. مقامات این کشور باید به خاطر کشتارها و نقض حقوق بشر در کشورهای آفریقایی از کامرون گرفته تا الجزایر در برابر عدالت حاضر شوند.وی ادامه داد: مساله تراژیک این است که امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه به تازگی درباره تاریخ (حوادث کشتار ارمنی ها در سال ۱۹۱۵ توسط نیروهای عثمانی) حرف می زند. مواجهه با تاریخ باید معنای دیگری برای فرانسه داشته باشد.چلیک اظهار کرد: جرایمی که مقامات فرانسه مرتکب آن شده اند کاملاً آشکار است. پنهان شدن پشت حوادث تاریخی دیگر یک اقدام سیاسی است.او در این اظهارات به توئیت اخیر ماکرون درباره "نسل کشی ارمنی ها" در سال ۱۹۱۵ اشاره کرد.چلیک هشدار داد: ترکیه نه تنها این اقدام را محکوم می کند، بلکه این مساله می تواند بر روابط دوجانبه تأثیر بگذارد.وی افزود: ماکرون در ماه های گذشته به خاطر اعتراضات جلیقه زردها در تنگنا قرار گرفته و می خواهد با این اقدامات و اتهامات بی پایه و اساس خود را نجات دهد.او در بخش دیگری از اظهاراتش با اشاره به سیاست چین علیه اویغورها اعلام کرد: ترکیه به تمامیت ارضی و امنیت چین احترام می گذارد، اما نگه داشتن بیش از یک میلیون اقلیت اویغور در کمپ ها و زندان ها غیرقانونی است.وی ادامه داد: اگر رویکرد شفاف و درستی درباره این مساله اتخاذ شود، فرصتی ایجاد می شود که تنش ها کاهش یافته و همگان متوجه شوند که چه اتفاقی افتاده است.چلیک در بخش دیگری از اظهاراتش درباره منطقه امن در شمال سوریه گفت، نگرانی های ترکیه درباره امنیت کشورش نمی تواند موضوع مذاکرات باشد، مذاکراتی که ممکن است به تعویق بیفتد و یا تمدید شود.وی ادامه داد: نیروهای مسلح ترکیه ظرفیت انجام هرگونه عملیات را برای امنیت کشور دارند. اقدام درست این است که از ایجاد مامن های امن برای تروریست ها جلوگیری کنیم.انتهای پیام

برچسب ها:

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه international-بین الملل، نشر خبر " ترکیه: فرانسه باید به خاطر جرم‌هایش در آفریقا محاکمه شود از منبع ایسنا. "

اخبار گوناگون

× ×