روی خط خبر

  • بین الملل
  • ایسنا
  • واکنش آذربایجان به اظهارات پاشینیان درباره نبود راه‌حل دیپلماتیک در قره‌باغ
 درخواست حذف مطلب

موضوع: بین الملل منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "واکنش آذربایجان به اظهارات پاشینیان درباره نبود راه‌حل دیپلماتیک در قره‌باغ" در تاریخ ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ از منبع ایسنا با موضوع international-بین الملل منتشر گردید.خبر باعنوان "واکنش آذربایجان به اظهارات پاشینیان درباره نبود راه‌حل دیپلماتیک در قره‌باغ" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

واکنش آذربایجان به اظهارات پاشینیان درباره نبود راه‌حل دیپلماتیک در قره‌باغ

معاون رئیس جمهوری آذربایجان، اظهارات نخست وزیر ارمنستان مبنی بر عدم وجود راه حل دیپلماتیک را بی احترامی به اقدامات دیپلماتیک جامعه بین الملل خواند.

معاون رئیس جمهوری آذربایجان، اظهارات نخست وزیر ارمنستان مبنی بر عدم وجود راه حل دیپلماتیک را بی احترامی به اقدامات دیپلماتیک جامعه بین الملل خواند. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، حکمت حاجی اف، معاون رئیس جمهوری آذربایجان، فراخوان نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان از شهروندان خود برای اعزام به جبهه و اشاره او به عدم وجود راه حل دیپلماتیک را بی احترامی به اقدامات دیپلماتیک جامعه بین الملل دانست.حاجی اف با بیان اینکه ارمنستان برای بار دیگر نشان داده است که نمی خواهد بحران را از طریق مذاکرات حل کند، گفت دولت ایروان قصد دارد اراضی آذربایجان را تحت اشغال خود قرار دهد.وی افزود: "اظهارات پیشین دولت ایروان مبنی بر حل مساله از طریق صلح جز ریاکاری آن چیزی دیگری نیست".وی با بیان اینکه پاشینیان به صورت غیرمسؤولانه و برای اهداف سیاسی خود تمامی مقامات غیرنظامی و شهروندان را به دست گرفتن سلاح دعوت می کند، اظهار کرد: "این موضع رسمی ارمنستان ثابت می کند که آتش بس انسانی را چه کسی نقض و وضعیت در منطقه را بیشتر دچار تنش می کند".حاجی اف همچنین با تاکید بر اینکه جای تعجب ندارد کسی که دستور شلیک موشک بالستیک به مناطق مسکونی در آذربایجان را می دهد، چنین اظهاراتی مطرح می کند، گفت: "قابل توجه است که پاشینیان این بیانیه را پس از سفر کاری وزرای خارجه آذربایجان و ارمنستان به مسکو و پیش از انجام مذاکرات در آمریکا صادر کرده است".وی ادامه داد: "نخست وزیر ارمنستان با این اظهارات خود به تلاش های دیپلماتیک جامعه بین الملل بی احترامی می کند. آذربایجان از حل مشکل از طریق مذاکرات مطابق با نقشه راه فعلی بر اساس قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل حمایت می کند".انتهای پیام

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه international-بین الملل، نشر خبر " واکنش آذربایجان به اظهارات پاشینیان درباره نبود راه‌حل دیپلماتیک در قره‌باغ از منبع ایسنا. "

اخبار گوناگون

× ×