روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: بین الملل منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "ترکیه، ارمنستان را به ارتکاب "جرایم جنگی" متهم کرد" در تاریخ ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ از منبع ایسنا با موضوع international-بین الملل منتشر گردید.خبر باعنوان "ترکیه، ارمنستان را به ارتکاب "جرایم جنگی" متهم کرد" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

ترکیه، ارمنستان را به ارتکاب "جرایم جنگی" متهم کرد

وزیر امور خارجه ترکیه امروز (شنبه) گفت: ارمنستان همچنان به "جرایم جنگی" خود در جمهوری آذربایجان شامل "کشتار غیرنظامیان و کودکان" ادامه می دهد.

وزیر امور خارجه ترکیه امروز (شنبه) گفت: ارمنستان همچنان به "جرایم جنگی" خود در جمهوری آذربایجان شامل "کشتار غیرنظامیان و کودکان" ادامه می دهد. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، مولود چاووش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه در توئیتی نوشت: «سکوت در مقابل وحشی گری به معنای مشارکت در قتل است. آنهایی که برای بشریت کاری نمی کنند، مسئول چنین جرایمی هستند.»وی بار دیگر تاکید گرد که ترکیه همواره در کنار جمهوری آذربایجان می ماند.اوایل امروز، دست کم ۱۳ غیرنظامی از جمله دو کودک در جریان حمله ای به گنجه در جمهوری آذربایجان که به ارتش ارمنستان نسبت داده می شود، کشته و بیش از ۴۰ تن دیگر نیز زخمی شده اند. این دومین حمله مرگبار در کمتر از یک هفته علیه گنجه است. در جریان حمله امروز بیش از ۲۰ منزل مسکونی نیز تخریب شد.از آغاز درگیری ها بین دو کشور در ۲۷ سپتامبر سال جاری میلادی، غیرنظامیان دو طرف آسیب دیده اند. روابط بین باکو و ایروان از ۱۹۹۱ و وقتی پر تنش شد که ارتش ارمنستان تحرکاتی در قره باغ صورت داد، در حالی که این منطقه از نظر بین المللی متعلق به جمهوری آذربایجان است.گروه مینسک متشکل از کشورهای فرانسه، روسیه و آمریکا که در ۱۹۹۲ تشکیل شد به دنبال راه حلی صلح آمیز برای این درگیری است اما تاکنون این گفتگوها بی نتیجه بوده است. چندین قطعنامه سازمان ملل و سازمان های بین المللی نیز خواستار خروج نیروها از منطقه هستند.انتهای پیام

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه international-بین الملل، نشر خبر " ترکیه، ارمنستان را به ارتکاب "جرایم جنگی" متهم کرد از منبع ایسنا. "

اخبار گوناگون

× ×