روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: بین الملل منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "تظاهرات لبنانی ها در سالروز اعتراضات ۱۷ اکتبر" در تاریخ ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ از منبع ایسنا با موضوع international-بین الملل منتشر گردید.خبر باعنوان "تظاهرات لبنانی ها در سالروز اعتراضات ۱۷ اکتبر" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

تظاهرات لبنانی ها در سالروز اعتراضات ۱۷ اکتبر

مردم لبنان امروز (شنبه) در حالی که این کشور در بدترین بحران اقتصادی خود به سر می برد، اولین سالروز تظاهرات مردمی علیه فساد دولت را گرامی داشتند.

مردم لبنان امروز (شنبه) در حالی که این کشور در بدترین بحران اقتصادی خود به سر می برد، اولین سالروز تظاهرات مردمی علیه فساد دولت را گرامی داشتند. به گزارش ایسنا، به نقل از سایت المیادین، مردم لبنان با انجام اقدامات و فعالیت هایی در طول مسیر مرکز بیروت تا محل انفجار بندر بیروت سالروز این اعتراضات را گرامی داشتند.تظاهرات مردمی در لبنان در پی اعلام مالیات پیش بینی شده ۱۷ اکتبر ۲۰۱۹ شروع شد و از شمال تا جنوب لبنان را فراگرفت و معترضان طبقه سیاسی حاکم را مسوول وضعیت بد معیشتی خود دانستند.اعتراضات ماهها ادامه داشت و معترضان خواستار برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام، بازگرداندن اموال غارت شده، مجازات عاملان فساد شدند.از آن تاریخ به بعد لبنان شاهد بحران های پی در پی بوده است از فروپاشی سریع اقتصادی که نرخ فقر را تشدید کرد گرفته تا محدودیت های شدید بانکی بر وجوه سپرده گذاران، شیوع اپیدمی کووید -۱۹ و سرانجام انفجار مهیب بندر بیروت در چهارم اوت که به کشته شدن بیش از ۲۰۰ تن و زخمی شدن هزاران تن منجر شد.به دنبال این اعتراضات دولت وقت لبنان استفعا کرد و تا به امروز دولت با ثباتی تشکیل نشده است.انتهای پیام

برچسب ها:

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه international-بین الملل، نشر خبر " تظاهرات لبنانی ها در سالروز اعتراضات ۱۷ اکتبر از منبع ایسنا. "

اخبار گوناگون

× ×