روی خط خبر

  • اجتماعی
  • ایسنا
  • خشم ماهیگیران از تصمیم دولت ژاپن برای تخلیه زباله رادیواکتیو به دریا
 درخواست حذف مطلب

موضوع: اجتماعی منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "خشم ماهیگیران از تصمیم دولت ژاپن برای تخلیه زباله رادیواکتیو به دریا" در تاریخ ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ از منبع ایسنا با موضوع social-اجتماعی منتشر گردید.خبر باعنوان "خشم ماهیگیران از تصمیم دولت ژاپن برای تخلیه زباله رادیواکتیو به دریا" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

خشم ماهیگیران از تصمیم دولت ژاپن برای تخلیه زباله رادیواکتیو به دریا

در میان مخالفت های شدید طرفداران محیط زیست و ماهیگیران در ژاپن، قرار است این کشور بیش از یک میلیون تُن مواد رادیواکتیو را به دریا بریزد.

در میان مخالفت های شدید طرفداران محیط زیست و ماهیگیران در ژاپن، قرار است این کشور بیش از یک میلیون تُن مواد رادیواکتیو را به دریا بریزد. به گزارش ایسنا، دولت ژاپن می گوید در طول چندین سال روش های مختلف دورریزیِ آب رادیواکتیو راکتور را بررسی کرده و معتقد است که رهایی آن در دریا یا بخار آن «گزینه هایی واقع گرایانه»تری هستند. اما رهایی آب راکتور در دریا به دلیل خطرات احتمالی آن علیه آبزیان با مخالفت طرفداران محیط زیست روبه رو شده است. این اقدام همچنین مخالفت ماهیگیران ژاپنی و جامعه تولیدکنندگان محصولات ساحلی را برانگیخته است که معتقدند مردم از مصرف غذای دریایی و محصولات منطقه خودداری خواهند کرد. ورود این حجم از زباله اتمی به دریا موجب نگرانی همسایگان ژاپن از جمله کره جنوبی هم شده و سئول نسبت به پیامد این طرح اظهار نگرانی کرد و هم اکنون نیز ورود غذای دریایی از این منطقه را ممنوع کرده است. این مواد بازمانده تخریب راکتور اتمی فوکوشیما بر اثر سونامی هستند.رسانه های محلی ژاپن اعلام کردند که عملیات انتقال مواد رادیواکتیو راکتور دایچی فوکوشیما به دریا از سال ۲۰۲۲ میلادی آغاز خواهد شد و تکمیل آن دهه ها به طول خواهد انجامید. به گزارش ایندیپندنت، راکتور اتمی فوکوشیما در ماه مارس سال ۲۰۱۱ به دنبال یک زمین لرزه بزرگ و متعاقب آن سونامی تخریب شد. در این واقعه حدود ۲۰ هزار نفر کشته شدند هرچند آمار دقیق آن در دسترس نیست. با این حال نشریه گاردین به نقل از برخی کارشناسان می نویسد که عنصر «تریتیوم» که یک رادیواکتیو ایزوتوپ هیدروژن است تنها در مقادیر بالا برای سلامت انسان خطرناک است و آژانس انرژی اتمی هم گفته است این امکان وجود دارد که زباله های اتمی فیلتر شده را پیش از تخلیه در اقیانوس با آب دریا رقیق کرد.انتهای پیام

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه social-اجتماعی، نشر خبر " خشم ماهیگیران از تصمیم دولت ژاپن برای تخلیه زباله رادیواکتیو به دریا از منبع ایسنا. "

اخبار گوناگون

× ×