روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: استان ها منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "فعالیت مرز باشماق در روزهای کرونایی" در تاریخ ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ از منبع ایسنا با موضوع Provinces-استان ها منتشر گردید.خبر باعنوان "فعالیت مرز باشماق در روزهای کرونایی" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

فعالیت مرز باشماق در روزهای کرونایی

فرشید اردلان۲۶ مهر ۱۳۹۹ / ۱۳:۳۸گمرک «باشماق» مریوان که در استان کردستان قرار داد، طی پنج ماه منتهی به مرداد ماه امسال، رتبه نخست کشور را در حوزه ترانزیت کالا به خود اختصاص داد. همین موضوع نیز باعث شد که حجم عزیمی از کالاها پشت ورودی های مرز قرار گیرند. از ابتدای امسال تا پایان مردادماه، میزان ترانزیت داخلی مبدا از این گمرک ۱۳ هزار و ۲۷۸ تُن، به ارزش ۹ میلیون و ۹۲۹ هزار و ۶۸۵ دلار بوده است. گمرک های استان کردستان با شعب فعال در سنندج، باشماق مریوان و سیرانبند بانه به فعالان اقتصادی خدمات گمرکی ارائه می کند. گمرک سیرانبند و باشماق از مرزهای گمرکی رسمی و بین المللی استان هستند و گمرک مریوان نیز در زمینه ترانزیت، واردات و امور مسافری فعال است.باشماق مریوان یکی از مهمترین مرزهای رسمی زمینی ایران با اقلیم کردستان عراق به شمار می آید. تعامل مطلوب بین ایران و مسئولان اقلیم کردستان عراق باعث شد در شرایطی که بسیاری از مرزهای ایران بعد از شیوع کرونا تعطیل شدند، مرز باشماق فعال بماند.

برچسب ها:

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه Provinces-استان ها، نشر خبر " فعالیت مرز باشماق در روزهای کرونایی از منبع ایسنا. "

اخبار گوناگون

× ×