روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: بین الملل منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "از سرگیری پروازها میان بنغازی و طرابلس پس از ۱۸ ماه" در تاریخ ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ از منبع ایسنا با موضوع international-بین الملل منتشر گردید.خبر باعنوان "از سرگیری پروازها میان بنغازی و طرابلس پس از ۱۸ ماه" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

از سرگیری پروازها میان بنغازی و طرابلس پس از ۱۸ ماه

پس از ۱۸ ماه، پروازها میان طرابلس، مقر دولت وفاق ملی لیبی و شهر بنغازی تحت کنترل دولت شرق این کشور از سر گرفته شد. اقدامی که بیانگر نشانه ای از آتش بس قوی میان این دو قدرت است.

پس از ۱۸ ماه، پروازها میان طرابلس، مقر دولت وفاق ملی لیبی و شهر بنغازی تحت کنترل دولت شرق این کشور از سر گرفته شد. اقدامی که بیانگر نشانه ای از آتش بس قوی میان این دو قدرت است. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، دولت وفاق ملی لیبی به نخست وزیری فایز السراج که در سطح بین المللی رسمیت دارد و دولت مستقر در شرق لیبی که خلیفه حفتر، فرمانده نیروهای شورشی موسوم به ارتش ملی از آن حمایت می کند، از سال ۲۰۱۱ بر سر قدرت با یکدیگر درگیر هستند اما طی ماه های اخیر دو طرف جلسات مذاکره ای را با نظارت سازمان ملل و با هدف پایان دادن به این درگیری برگزار کرده اند.دولت وفاق ملی با صدور بیانیه ای اعلام کرد، تلاش های السراج و احمد عمر معیتیق، معاون وی برای از سرگیری پروازها میان بنغازی و طرابلس موفقیت آمیز بود.براساس این بیانیه، شرکت خطوط هوایی آفریقا و سه شرکت هواپیمایی لیبی بر میزان آمادگی ها برای شروع مجدد پروازها میان این دو شهر نظارت خواهند داشت.پروازهای میان این دو شهر از ۱۸ ماه پیش و در پی حملات نیروهای خلیفه حفتر به طرابلس در آوریل ۲۰۱۹ متوقف شده بود.با وجودی که از سر گیری پروازها بیانگر تلاش ها برای برقراری آتش بس است اما طرف های درگیر همدیگر را به استفاده از گروه های تروریستی متهم می کنند.انتهای پیام

برچسب ها:

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه international-بین الملل، نشر خبر " از سرگیری پروازها میان بنغازی و طرابلس پس از ۱۸ ماه از منبع ایسنا. "

اخبار گوناگون

× ×