روی خط خبر

 درخواست حذف مطلب

موضوع: بین الملل منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

خبر "پایان روند تبادل اسرا میان دولت مستعقی و انصارالله" در تاریخ ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ از منبع ایسنا با موضوع international-بین الملل منتشر گردید.خبر باعنوان "پایان روند تبادل اسرا میان دولت مستعقی و انصارالله" از سایت فردا آنلاین در حوزه ی اخبار ایران و جهان

پایان روند تبادل اسرا میان دولت مستعقی و انصارالله

دولت مستعفی یمن و جنبش انصارالله عملیات تبادل اسرا را در دو مرحله اجرایی کردند و براساس آن ۱۰۸۱ اسیر یمنی، سعودی و سودانی با نظارت سازمان ملل و کمیته بین المللی صلیب سرخ آزاد شدند و در عین حال دو طرف تاکید کردند، مذاکرات برای آزادی همه اسرای موجود نزد آنها ادامه خواهد داشت.

دولت مستعفی یمن و جنبش انصارالله عملیات تبادل اسرا را در دو مرحله اجرایی کردند و براساس آن ۱۰۸۱ اسیر یمنی، سعودی و سودانی با نظارت سازمان ملل و کمیته بین المللی صلیب سرخ آزاد شدند و در عین حال دو طرف تاکید کردند، مذاکرات برای آزادی همه اسرای موجود نزد آنها ادامه خواهد داشت. به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری الجزیره، هواپیمای صلیب سرخ حامل ۱۰۴ تن از مجموع ۲۰۰ زندانی انصارالله که در اسارت دولت مستعفی یمن بودند، وارد صنعا شد. در شهر مارب هم بیش از ۲۰۰ تن از بازداشت شدگان در نزد انصارالله مورد استقبال اهالی این شهر قرار گرفتند.عملیات تبادل اسرا بخشی از توافقنامه استکهلم است که دسامبر ۲۰۱۸ میان انصارالله و دولت مستعفی به امضا رسید.کمیته بین المللی صلیب سرخ این عملیات را بزرگترین عملیات در نوع خود از زمان جنگ یمن توصیف و ابراز امیدواری کرد که در آینده بازداشتی های بیشتری آزاد شوند.ماجد فضائل، عضو کمیته دولتی امور اسرا گفت، دور بعدی مذاکرات پیرامون تبادل اسرا اواخر سال جاری انجام خواهد شد و عملیات بعدی تبادل اسرا شامل چهار تن از رهبران دولت مستعفی از جمله برادر منصور هادی، رئیس جمهوری دولت مستعفی خواهد بود.محمد عبدالسلام، سخنگوی انصارالله هم در توییتی نوشت، مذاکرات برای آزادی بقیه اسرا تا آزادی همه اسیران و بازداشتی ها ادامه خواهد داشت.دو طرف در سال ۲۰۱۸ توافق کردند که ۱۵۰۰۰ زندانی را مبادله کنند و زمینه را برای مذاکرات سیاسی با هدف پایان دادن به درگیری ها فراهم کنند اما تاکنون پیشرفت کمی در این خصوص حاصل شده است.انتهای پیام

برچسب ها:

وب سایت فردا آنلاین یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و فردا آنلاین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان در حوزه international-بین الملل، نشر خبر " پایان روند تبادل اسرا میان دولت مستعقی و انصارالله از منبع ایسنا. "

اخبار گوناگون

× ×